Naujienos

Kitąmet Vilnius turės pirmąjį pėsčiųjų tunelį po geležinkeliu

Kitąmet sostinės Iešmininkų gatvėje bus pastatyta pirmoji požeminė pėsčiųjų perėja po geležinkeliu – šiandien miesto Taryba pritarė tokio tunelio projektui. Planuojama, kad statybos darbai prasidės dar šiais metais. Tai bus pirmasis pėsčiųjų tunelis po geležinkeliu sostinėje. Projektui įgyvendinti skirta 789 tūkst. eurų ES ir savivaldybės lėšų. Ir tai tik pradžia visų suplanuotų pokyčių pietinėje Vilniaus dalyje, kurie padės sujungti Stoties ir Naujininkų  rajonus, o  netolimoje ateityje įgyvendinus visus sumanymus,  stoties rajonas taps neatpažįstamu šiuolaikinės miesto kultūros centru.

Požeminė perėja  po geležinkeliu bus 7 m ilgio ir 5,6  m pločio. Projekte numatytos dvi eismo juostos – 2 m pločio juosta pėstiesiems ir 3 m pločio dviračių takas.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

„Pirmasis savivaldybės statomas pėsčiųjų tunelis po geležinkeliu yra svarbi jungtis tarp Naujininkų ir Stoties rajono – miesto vartų. Miestui labai svarbus darnus  judumas ir eismo dalyvių saugumas – tai pagrindiniai tikslai, kurių siekiame įvairiais infrastruktūriniais sprendimais: naujomis pėsčiųjų  perėjomis, koriais, A juostomis, naujais dviračių takais ir pan. Džiaugiuosi, kad uždegus žalią šviesą Iešmininkų gatvės perėjai po geležinkeliu, nedelsdami imsimės ir Zuikių gatvės perėjos projekto įgyvendinimo, jai jau rengiamas techninis projektas. Tikiu, kad šie sprendimai ženkliai prisidės prie saugesnio ir darnesnio judumo mieste“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

 

Planuojama, kad pėsčiųjų tunelio įrengimo darbai bus pradėti šių metų rugpjūtį ir baigsis 2020 m. pavasarį.

Analogiškas tunelis bus statomas ir Zuikių gatvėje. Šiuo metu yra rengiamas techninis projektas, o darbus planuojama pradėti kitų metų pradžioje.

Projektas „Pėsčiųjų tunelio po geležinkeliu Vilniaus miesto Iešmininkų gatvėje“ bus finansuojamas Europos Sąjungos investicijų lėšomis, kurios sudarys 488 tūkst. Eur ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis – daugiau kaip 301 tūkst. Eur.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Polonija
Polonija
1 metus

Šiandien buvau prie geležinkelio. Dar nepradėta.

Vilnietis
Vilnietis
2 metus

Šaunu kad pradėjo valdžia galvoti apie šias problemas, tik kas užkliuvo tai kaina, kažkaip labai kvepia pinigų plovimu, sunku patikėti kad 7m tunelio ir dar pėstiesiems kaina siekia 3/4 mil eur.

Naujininkietė
Naujininkietė
3 metus

Labai laukiam perėjos, nes ir pačiai būna baisu pereidinėti per bėgius. O kiek vaikų į mokyklą per juos kasdieną eina…
Tik labai gaila, kad būtų imtasi veiksmų turėjo žūti jaunas žmogus…

Dviratininkas-Bėgikas-vaikštinėtojas
Dviratininkas-Bėgikas-vaikštinėtojas
3 metus

Norėčiau pamatyti paties tunelio pp ar ppp. svarbu įrengiant tunelį sudaryti galimybę tiek dviratininkams tiek bėgikams be didelio išsukimų judėti link Burbiškių miško, o kartu išlaikyti iešmininkų gatvės ašį.

Gyvenau Naujininkuose
Gyvenau Naujininkuose
3 metus

Būtų puiku, jeigu AUTOMOBILIŲ JUDĖJIMĄ šioje vietoje organizuotų!! Kiek kamščių sumažėtų! Kiek oro mažiau būtų užteršta!

Konanas barbaras
Konanas barbaras
3 metus
Atsakinėti į  Gyvenau Naujininkuose

tu jebanutas, per kiema tau vaziuos patiks?

Minde
Minde
3 metus
Atsakinėti į  Gyvenau Naujininkuose

“Kiek kamščių sumažėtų! Kiek oro mažiau būtų užteršta!”
Tai va sok ant dviracio ar i VT ir prisidek pats prie oro tarsos ir kamsciu mazinimo.
Geros dienos

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button