Naujienos

Katedros aikštėje inauguruotas naujasis kariuomenės vadas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo iškilmingoje Lietuvos kariuomenės vado pasikeitimo ceremonijoje Katedros aikštėje. Ceremonijoje naujai paskirtas kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys pakeitė iki šiol pareigas ėjusį generolą leitenantą Joną Vytautą Žuką.

„Visais laikais Lietuvos kariai buvo ryškus pasišventimo ir besąlygiškos tarnystės savo Tėvynei pavyzdys. Ir šiandien į juos su augančiu pasitikėjimu žvelgia bendrapiliečiai, puoselėjantys ilgalaikės taikos ir stabilumo viltis“, – savo kalboje sakė Prezidentas.

Prezidento teigimu, sėkmingai įgyvendinamas nacionalinis susitarimas dėl gynybos finansavimo leidžia tikėtis, kad Lietuvos kariuomenė toliau stiprės ir užtikrins šalies teritorijos bei žmonių apsaugą.

 

Pasak Lietuvos vadovo, generolas majoras V. Rupšys per ilgus tarnybos metus pademonstravo išskirtinius gebėjimus ir svariai prisidėjo prie pagrindinių šalies kovinių pajėgumų plėtros. Prezidento įsitikinimu neįkainojama patirtis, įgyta plėtojant bendradarbiavimą su NATO sąjungininkais, padės naujajam kariuomenės vadui toliau megzti ryšius su artimiausiais Lietuvos partneriais ir siekti maksimalaus karinių pajėgų suderinamumo.

Iškilmingos priesaikos ceremonijos metu Prezidentas naująjam kariuomenės vadui perdavė kariuomenės vado regalijas – kariuomenės vėliavą, skeptrą ir kariuomenės vado ženklą.

V. Rupšiui ir visiems Lietuvos kariams Prezidentas palinkėjo stiprybės, ištvermės ir geležinės valios, ginant šalį.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button