Pokyčiai – sveika bei naudinga patirtis mūsų gyvenime, bet ir nelengva užduotis.

Sudėtinga, jei ilgą laiką dirbate savo profesijoje ir jaučiatės išsisėmę. Galbūt nebematote perspektyvų ar džiaugsmo esame karjeros etape. Tačiau verta pabandyti tinkamai pasiruošti ir nusiteikti, nes karjeros pokyčiai gali tapti įsimintina patirtimi.

Skirkite laiko apmąstymams, ko norite ir kodėl. Apsvarstykite savo stipriąsias puses, aistras ir vertybes. Pagalvokite, kokioje darbo aplinkoje norite būti. Išsikelkite savo ilgalaikius tikslus ir tai, ko norite pasiekti savo karjeroje. Užduokite sau klausimą, kas jums iš tikrųjų nepatinka esamoje srityje: pats darbas, esamas vadovas, o gal rinka?

Kai aiškiai įsivaizduosite, ko norite ar nenorite – ateis laikas veikti. Štai keletas žingsnių, kurių galite imtis, jog pasiruoštumėte karjeros pokyčiams.

1.   Atnaujinkite gyvenimo aprašymą ir/ar „LinkedIn‟ profilį.

CV arba šiuo metu vis labiau auganti internetinė platforma LinkedIn yra pirmas dalykas, kurį  pamatys potencialūs darbdaviai; taigi, įsitikinkite, kad viskas tiksliai atspindi jūsų įgūdžius ir patirtį. Nepergyvenkite, jei ir neturite daug patirties naujoje, konkrečioje srityje – aprašydami savo patirtis sutelkite dėmesį į įgūdžius, kuriuos galėsite pritaikyti ateities pareigose. Pavyzdžiui, tai gali būti kūrybingumo, vadybos ar analitikos žinios.

2.   Megzkite naujus ryšius.

Visi sutiks: turėti ryšių įvairiuose sektoriuose – naudinga. Tai tampa vertingu šaltiniu bei tiesesniu keliu ieškant darbo galimybių. Taip pat tai yra puikus būdas gauti puikių patarimų, kaip įsitvirtinti srityje. Jei ieškote naujų kontaktų, pabandykite dalyvauti siekiamos karjeros šakos renginiuose, įsilieti į organizacijas ar sudalyvauti konferencijose.

3.   Raskite būdų išmokti naujų įgūdžių.

Jeigu jau atsinaujinote gyvenimo aprašymą ir radote vertingų kontaktų, tai dar ne viskas. Norint padidinti savo galimybes įsidarbinti naujoje srityje, apsvarstykite galimybę lankyti kursus ir įgyti sertifikatus, kurie gali suteikti reikiamų įgūdžių ir žinių.

Pavyzdžiui, jei siekiate duomenų analitiko karjeros laiptelio, tuomet ir ieškokite mokymų, kurie yra teigiamai įvertinti jau sėkmingai dirbančių duomenų analitikų. Jei nutarėte siekti karjeros kūrybos sektoriuje, net ir Lietuvos rinkoje siūloma begalės kūrybinių dirbtuvių. Apsvarstykite, kiek laiko ir lėšų reikės skirti, ir įvertinkite potencialią naudą. Bet kokią motyvaciją mokytis geri darbdaviai itin vertina, nes taip parodote ne tik žinias, bet ir norą tobulėti.

4.   Būkite atviri naujoms galimybėms.

Karjeros kelio keitimas ne visada gali būti tiesus, tikrai atsiranda įvairių trukdžių. Didelė tikimybė, jog teks išeiti iš komforto zonos ir sulauksite užduočių, kurios gali būti ne visai tokios, kokių tikėjotės. Nepasimeskite. Būkite atviri šioms galimybėms, nes jos gali suteikti vertingos patirties. O jei ir suklysite, tai bus puiki pamoka ateičiai.

5.   Prašykite pagalbos.

Pokyčiai, geri ar blogi, gali būti ilgas ir sudėtingas procesas, todėl normalu, kad pakeliui tenka susidurti su nesėkmėmis. Kartais tikrai atrodo, kad geriau viską mesti ir nieko nekeisti. Bet varginančiame kelyje gali pagelbėti kitų palaikymas. Jeigu nepavyksta susidoroti su tam tikromis užduotimis, pamėginkite kreiptis pagalbos į jus dominančią sritį išmanantį žmogų.

Apsvarstykite galimybę turėti mentorių, kuris patartų ir padėtų viso persikvalifikavimo proceso metu. Amerikos verslo žurnalas „Forbes“ rekomenduoja kreiptis į žmones iš tos pramonės šakos ar įmonės, į kurią ketinate pereiti. Gavę progą sužinokite viską, ką galite, apie jų kasdienę veiklą.

6.   Išsiaiškinkite detales apie darbo rinką.

Svarbu gerai išmanyti, kur link jūs sukate: suvokti pramonės šaką ir darbo rinką, į kurią ketinate įsilieti. Pasidomėkite tendencijomis, atlyginimais ir darbo reikalavimais, jog įsitikintumėte, kad sritis jums yra tikrai tinkama.

7.   Gerinkite darbo pokalbio įgūdžius.

Darbo interviu gali kelti nerimą, ypač, jei neturite daug patirties. Galbūt turite puikią retoriką ir bendrauti jums patinka, o galbūt esate intravertas. Bet kuriuo atveju, savo kalbėjimo įgūdžius reikėtų puoselėti. Pasidarykite bandomąjį pokalbį su draugu ar mentoriumi ir pasiruoškite papasakoti apie savo įgūdžius. Pavyzdžiui, apie tai, kodėl esate tinkamas eiti pareigas, ko tikitės iš darbovietės ir pačio darbo. Sugalvokite klausimų, kuriuos galėtumėte užduoti po prisistatymo pabaigos.

8.   Susikurkite planą.

Didelis tikslas gali atrodyti kaip neįveikiama užduotis, todėl naudinga turėti planą, kuriuo vadovaudamiesi galėsite sukonkretinti savo veiksmų eigą. Apsvarstykite galimybę nusistatyti konkrečius tikslus kiekvienam mėnesiui ar ketvirčiui ir suskirstykite juos į konkretesnes užduotis. Tokia praktika jums padės neatsilikti ir matyti pažangą savo rutinoje.

9.   Rūpinkitės ir fizine, ir psichologine sveikata.

Kiekvienas didesnis pokytis gali kelti stresą, todėl šiuo laikotarpiu itin svarbu rūpintis savo sveikata. Išsimiegokite, reguliariai mankštinkitės ir praktikuokite streso valdymo metodus, pavyzdžiui, meditaciją ar jogą. Jeigu jaučiate, kad norisi palaikymo ir patarimų tvarkantis su problemomis iš šalies, kreipkitės į psichoterapeutus.

10.   Nepamirškite nuolat tobulėti.

Net tuomet, kai jau pavyksta atsidurti jus dominančioje srityje, labai svarbu ir toliau mokytis bei tobulėti. Sekite naujienas apie pramonės tendencijas ir apskritai darbo rinką, ieškokite galimybių tobulėti profesinėje srityje. Tai padės jums išlikti konkurencingiems ir padidins jūsų, kaip darbuotojo, vertę.

Keisti kažką savo rutinoje kartais yra itin vertinga ir rekomenduotina. Nebūtina dirbti vienoje srityje visą gyvenimą. Pasiruošę ir būdami atviri naujoms galimybėms, galite pasirūpinti sėkme naujoje karjeroje. Tik nepamirškite rūpintis savimi ir kryptingai dirbti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist