Naujienos

Kariuomenės 100-mečiui skirtas paradas bus pats didžiausias iš iki šiol buvusių

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigia, kad artėjantis karinis paradas, skirtas Lietuvos kariuomenės šimtmečio minėjimui, bus didžiausias karinis paradas mūsų šalies istorijoje. Jame dalyvaus Lietuvos ir sąjungininkų karinė technika. Numatoma, kad iš viso dalyvaus 79 karinės technikos vienetai.

„Lapkričio 24 d. parade taip pat pamatysime „Vilkus“, kurie tam tikslui gamintojų į Lietuvą ir buvo atvežti. Tai bus pats didžiausias paradas ir pats didžiausias technikos pasirodymas“, – „Žinių radijui“ sakė R. Karoblis.

„Nėra labai įprastas paradas, nes Kariuomenės diena buvo švenčiama daugiau dalyvaujant kariuomenei, Garbės kuopai, visų Lietuvos kariuomenės pajėgų atstovams. Tam tikra rikiuotė būdavo, bet paradai vykdavo tik paminint mums pačias reikšmingiausias dienas: stojant į NATO, švenčiant kariuomenės 95-metį. Paradai yra absoliučiai proginiai renginiai, tačiau kariuomenės 100-metį tikrai reikia paminėti, nes tai yra labai svarbi kariuomenei ir visuomenei diena, o kariuomenė turi turėti visuomenės palaikymą. Mes jaučiam tą poreikį“, – kalbėjo ministras, atsakydamas į klausimą, esą kariniai paradai yra labai neįprasti Lietuvoje.

 

R. Karoblio teigimu, Lietuvoje mažai šeimų, kurios tiesiogiai ar per giminaičius nebūtų susijusios su kariuomene, todėl toks paradas turėtų dar labiau sustiprinti ryšį tarp visuomenės ir kariuomenės. „Juk kalbame apie 18 tūkst. karių, kuriuos turime ir žymiai didesnį skaičių rezervistų. Visuomenei pristatysime savo ir sąjungininkų, kurie dalyvaus parade, pajėgumus. Tikiuosi, kad šeštadienis visiems bus gera proga“, – sakė R. Karoblis.

Primename, kad parado dieną bus eismo ribojimų, keisis viešojo transporto eismas

Simona Stalilionytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rojus

Patys juokiamės iš korėjos ar rusijos, bet darom tą patį (su paradais)…

Pilietis

Manau rengti paradus, pagerbiant Blogio imperijos diktatorius ir siekiant parodyti savo karine jega (nors Rusija ir situo dalyku be branduolinio ginklo pasigirti negali) yra viena. Pagerbti pirmuosius nepriklausomos lietuvos karius, kurie kovesi su bolsevikais ir lenkais yra visai kita.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button