Namų tvarka ir švara suteikia mums jaukumo, patogumo, higienos. Tam gyventojai skiria daug laiko, ieško sprendimų švarai palaikyti kuo ilgiau ir dažniausiai renkasi buitinę chemiją. 

Šiandien net ir cheminių valiklių pramonei gerokai pažengus, kuomet ji yra ekologiška ir saugi sveikatai, laiko tvarkytis skiriame vis tiek tiek pat, o kartais net ir daugiau. Kodėl taip nutinka ir, kokie sprendimai yra ilgalaikiai konsultuoja bendrovės UAB „Vandens filtravimos sistemos“  vadovas Andrius Jancevičius. 

Kodėl namuose atsiranda kalkės? 

„Kietas vanduo – tai vandenyje per didelio ištirpusio kalcio ir magnio kiekio padarinys, pastebimas ganėtinai dažnai Lietuvoje ir ne tik. Regionuose jis varijuoja, tačiau iš esmės, jei stebėtumėte savo namus, savo buitinius prietaisus, galite gan lengvai nustatyti, ar jūsų vanduo yra kietas. Pirmas indikatorius yra kalkių nuosėdos, kurios ne vienam gyventojui sukelia galvos skausmą, nes jos nusėda ant paviršių, buitinių prietaisų viduje, vamzdynuose ir visur, kur yra vandens tekėjimas. 

Vartojant, geriant kalkėtą vandenį žmogaus sveikatai jos nekelia didelių pavojų, nors yra užfiksuota, jog kartais tai gali sukelti nežymius sveikatos sutrikimus, tokius kaip lengvi galvos skausmai, skrandžio veiklos sutrikimai. Svarbu atkreipti dėmesį tiems, kurie serga dermatitu (odos sausėjimas), kietas vanduo gali pridaryti dar daugiau žalos, nes jis sausina odą.“,- pasakoja A. Jancevičius. 

Bendrovės, kuri atstovauja prekinį ženklą „Aquafilter Lietuva“ vadovas sako, kad gyventojai, kurie skundžiasi sausa oda perka brangias kosmetikos priemones odai, vitaminus ar papildus pagerinti savo būklę, tačiau prausiantis kietu vandeniu problema neišsisprendžia. 

Kaip nustatyti vandens kietumą? 

Andrius Jancevičius sako, kad lietuviai tampa sąmoningesni ir rūpinasi savo namų, darbo, verslo centrų, pramonės vandens kokybe, o tai rodo išaugęs laboratorinio vandens tyrimo poreikis: „Lietuvos rinkoje dirbame jau 22 metus ir matome, kad per paskutinį dešimtmetį sparčiai vystantis technologijoms, diegiant inovatyvius sprendimus statybų pramonėje, vandens kokybė išlieka lygiavertė gyventojų poreikiui sukurti savo aplinką tokią, kuriai rūpintis reikėtų skirti kuo mažiau laiko. 

Šiandien jau retas gyventojas nežino, kas yra vandens tyrimas ir, kodėl jo reikia, tačiau vis dar pasitaiko kai brangūs vandens valymo įrengimai yra perkami ir diegiami be vandens tyrimo. Esame gerokai skeptiški tokiam sprendimui, kadangi neatlikus vandens kokybės tyrimo, parinkti reikiamų vandens filtrų nerekomenduojama. Juk, jei blogai jaučiamės, pirmiausia konsultuojamės su gydytoju, o tik tada perkame reikalingus vaistus, tiesa? Toks pats procesas turi būti ir siekiant spręsti vandens problematiką: pirmiausia identifikuojama problema ir tik tuomet ieškomas vandens minkštinimo filtras ar kitas gerinantis geriamajį vandenį sprendimas.“ 

A. Jancevičius sako, kad vandens tyrimas nustato ne tik vandens kietumą, bet iš esmės jo būklę, priemaišas, geležingumą ir kitus elementus, kurie viršija nustatytas normas. 

Efektyviausias būdas pašalinti kalkes 

Namuose kalkės „naikinamos“ pasitelkiant nukalkintojais, t.y. kaip ir minėta anksčiau – cheminiais valikliais, kurie tik laikinai palaiko švarą. Ilgalaikis ir bene pats populiariausias sprendimas – tai vandens minkštinimo filtrai: „Vandens minkštinimo filtrų pasirinkimas yra didelis, todėl nevertėtų išsigąsti jų kainų. Mes visada sakome, kad brangiausias yra nebūtinai labiausiai tinkantis ir kiekvienam savo klientui taikome individualius sprendimus, kurie priklauso nuo vandens tyrimo rezultatų, namų ar pramonės veiklos dydžio, srities, suvartojamo vandens kiekio  ir daug kitų kintamųjų. Tačiau vienareikšmiškai galima teigti, kad tai yra vienintelis būdas siekiant veiksmingo ir ilgalaikio rezultato.“ 

Įmonės vadovas rekomenduoja neignoruoti kalkių namuose, nes ilgainiui jos sukelia ne tik nešvaros rūpesčių, bet ir nusėdusios buitinės technikos prietaisuose ima juos gadinti, jie naudoja daugiau elektros, sumažėja vandens srovė maišytuvuose, genda prietaisai. 

Pasirūpinkite savo aplinka ir sveikata, sutaupykite savo brangaus laiko, kurį skiriate namų ruošai ir mėgaukitės vandens kokybe be rūpesčių pasitelkdami vandens tyrimą ir vandens filtrus bei specialistų nemokamas specialistų rekomendacijas

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.