MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotrauka: Dainius Labutis/ELTA
Naujienos

Kaip netikėta: A. Zuokas apsisprendė kandidatuoti į Vilniaus merus

Ketvirtadienį buvęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas oficialiai paskelbė vėl sieksiąs sostinės mero posto kitų metų kovą vyksiančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose.

„Po gana ilgų diskusijų ir susitikimų su vilniečiais, taip pat su savo komanda, noriu pareikšti, kad dalyvausiu kitų metų Vilniaus miesto mero rinkimuose. Žinau, ko nori Vilniaus miesto gyventojai, jie turi daug puikių idėjų ir norėtųsi, kad jos taptų realybe. Kaip žinote, turiu patirties, kaip idėjas paversti darbais“, – sakė A. Zuokas.

A. Zuokas taip pat priminė, kad baigdamas kadenciją 2015 m. dabartiniam miesto vadovui (Remigijui Šimašiui. – ELTA) ant stalo paliko darbų sąrašą su projektais, kuriuos tuo metu vykdė Vilniaus savivaldybė. Sąraše buvo daugiau kaip 100 darbų, kuriuos buvo galima padaryti per ketverius metus, tačiau jie nebuvo įgyvendinti.

„Vilnius pasirengęs šuoliui. Tikiuosi gavęs vilniečių pritarimą, tai, ką pradėjau praėjusioje savo kadencijoje, galėsiu pabaigti 2019-aisiais“, – kalbėjo A. Zuokas.

Pasak jo, kartu su komanda jie turi daug puikių idėjų, viena kurių – nemokamas viešasis transportas Talino pavyzdžiu, kuriame tai vykdoma jau penkerius metus.

„Tai ne vien dėl to, kad nemokėtume už važiavimą viešuoju transportu. Tai pirmiausia priemonė sumažinti spūstis. O eismo spūstys ir transporto problemos yra problema numeris vienas vilniečiams“, – teigė A. Zuokas.

Oficialiam pranešimui apie ketinimą kandidatuoti į mero postą A. Zuokas pasirinko sostinės Konstitucijos prospekte, priešais Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą esančią viešojo transporto stotelę.

„Konstitucijos prospektas žymi naujo, modernaus Vilniaus miesto centro atsiradimą, kurį man teko inicijuoti 2001-2002-iais. Šimtai milijonų investicijų, dešimtys tūkstančių darbo vietų. Na, o už mūsų yra visiems žinomas Vaikų ir jaunimo centras. Esu gavęs puikią idėją iš vilniečių, kad tokių centrų reikia bent keturių“, – aiškino A. Zuokas.

Baigdamas pranešimą A. Zuokas, Vilniaus mero pareigas ėjęs 2000-2007 m. ir 2011-2015 m., pabrėžė, kad yra pasirengęs prisiimti atsakomybę ir tikisi vilniečių pasitikėjimo bei palaikymo rinkimuose.

Savo kandidatus į Vilniaus miesto merus jau yra patvirtinusios socialdemokratų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TSLKD) bei Darbo partijos, taip pat Vilniaus liberalų skyrius.

Socialdemokratų kandidatu tapo partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, TS-LKD kandidatu į Vilniaus merus bus parlamentaras, buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys, posto taip pat sieks Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

Dabartinis sostinės meras R. Šimašius, atsiskyręs nuo liberalų sąjūdžio, mero kėdės dar vienai kadencijai sieks su rinkimų komitetu „Už Vilnių, kuriuo mes didžiuojamės“.

Dėl savo kandidato į Vilniaus merus oficialiai dar nėra apsisprendusi valdančioji valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Simona Stalilionytė (ELTA)

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
tsskant Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
tsskant
Skaitytojas
tsskant

mazai prisivoge, reikia pasiimti, ko simasius neistratino…. SMIRDA……., LABAI SMIRDA……

Panašūs pranešimai

Prezidentūros aikštėje iškeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos (nuotraukų galerija)

BNS

J. Basanavičiaus progimnazijoje atidengta skulptūra tautos patriarchui

Evaldas Činga

Išrinktas 700-ojo Vilniaus gimtadienio logotipas

Evaldas Činga

Turto banke bus aptariami pasiūlymai dėl Vilniaus sporto rūmų nuomos

ELTA

Naujas tiltas per Nerį. Pažiūrėkite, ką pasiūlė architektai (vizualizacijos)

Evaldas Činga

Vyriausybė dėl dalyvavimo statant nacionalinį stadioną pasisakys kitą savaitę

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika