Kiekvienas vairuotojas savo automobilyje tvarkosi skirtingai – vieni mėgsta tvarkingą ir daiktų neprikrautą bagažinę ir daiktadėžę, kiti su savimi vežiojasi visokiausių daiktų – ir reikalingų, ir nelabai. Tačiau yra savotiškas aukso viduriukas – sąrašas daiktų, kurie gali praversti kiekvienam vairuotojui įvairiose situacijose.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė yra savaime suprantamas dalykas – galima nusipirkti skirtingos komplektacijos jau paruoštų rinkinių arba susikomplektuoti ją patiems savo nuožiūra papildant bazinį rinkinį. Tačiau svarbu nepamiršti ir kitų dalykų, kurių gali prireikti skirtingose situacijose.

Remontas ir priežiūra

Vienas iš pirmųjų dalykų – automobilio naudojimo instrukcija ir informacija daiktadėžėje. Tai yra tas dalykas, kurio gali prireikti, jei pradeda mirksėti iki tol nematyta lemputė ar abejojate, kur jūsų automobilyje paslėpta atsarginė padanga. Greta jos – jūsų autoserviso kontaktai, draudimo dokumentai.

Nepavydėtina situacija, kai kelyje sprogsta ar praduriama padanga, o atsarginė per ilgą laiką taip pat išsileidusi. Siekiant to išvengti automobilyje visada turėtų būti tinkama eksploatuoti atsarginė padanga, taip pat įrankiai, reikalingi pakeisti padangas. Pasidomėkite, ar jūsų automobilio padangoms keisti nereikalingi specialūs raktai. Jei taip, vežiokitės ir jį.

Nenumatytų situacijų gali pasitaikyti ir daugiau, viena nemaloniausių yra eismo įvykis. Visada po ranka turėkite eismo įvykio deklaracijos paruoštukę. Daugiau apie tai kaip pildyti eismo įvykio deklaraciją galite rasti čia.

Nepamirškite padangų slėgio matuoklio, kuriuo reikėtų reguliariai patikrinti ir naudojamas padangas, ir atsarginę. Nepamirškite bagažinėje laikyti ir pompos padangoms pripūsti ir priemonių greitam padangų lopymui, kurios gali išgelbėti, jei padaryta žala nedidelė ir tereikia trumpo išsigelbėjimo važiuojant iki serviso.

Kiekviename automobilyje turi būti ir užvedimo laidai, nes nuo nusėdusio akumuliatoriaus niekas nėra apsaugotas, bei šviesą atspindintys trikampiai ir liemenės. Privaloma turėti lipnios juostos bei WD-40 – šie du dalykai yra tiesiog nepakeičiami ir gali išgelbėti net beviltiškose situacijose.

Sveikata ir sauga

Be jau minėto pirmosios pagalbos rinkinio, saugioms kelionėms užtikrinti automobilyje rekomenduojama turėti įvairių kitų dalykų, ypač jei keliaujate žiemą ar prastu oru ir yra rizika, kad teks ilgesnį laiką praleisti automobilyje.

Tokiu atveju reikėtų nepamiršti žibintuvėlio ir atsarginių baterijų, degtukų, žiebtuvėlio ar kitos priemonės prireikus įkurti ugniai. Visada praverčia turėti geriamojo vandens, energinių batonėlių ar kito energijos suteikiančio maisto, kurio nereikia laikyti specialiomis sąlygomis.

Neabejotinai naudingas multifunkcinis peilis ar panašus įrankis, o daiktadėžėje ar durelių kišenėlėje verta turėti įrankį saugos diržams nupjauti ar langui išdaužti, jei to prireiktų nutikus eismo įvykiui.

Popieriniai žemėlapiai, jei keliaujate nepažįstamoje vietovėje. Jūsų telefonas ar GPS navigacija gali išsikrauti ar ryšys gali būti per prastas – popieriniai žemėlapiai padės nepasiklysti.

Žiemos sezonui

Atvėsus orams į automobilio bagažinę įsikraukite žiemos sezonui skirtą priemonių rinkinuką. Jame neabejotinai turėtų būti ledo gremžtukas ir šluotelė sniegui nuvalyti, specialus skystis užšalusioms spynelėms atitirpinti, žiemai skirtas langų plovimo skystis. Pasitikrinkite, ar pirmosios pagalbos rinkinyje yra terminis apklotas. Jei turite vietos, galima įsimesti ir gabalą storesnio kartono. Jei nepavyks pajudėti iš vietos esant ledui ar slidžiam sniegui, jį galima pakišti po padangomis.

Patogumui ir nenumatytiems atvejams

Be jau aukščiau išvardintų situacijų ir daiktų, gali prireikti kur kas daugiau dalykų, ypač pandemijos laikotarpiu. Praverstų automobilyje vežiotis popierinių ar įprastų rankšluosčių, tualetinio popieriaus ar servetėlių, buteliuką dezinfekcinio skysčio ir apsauginių veido kaukių.

Kasdiena nebeįsivaizduojama be automobilinio įkroviklio telefonui, tačiau, be jo, vertėtų automobilyje turėti ir įkrautą išorinę bateriją – jei Išsikrautų automobilio akumuliatorius, vis tiek galėtumėte užmegzti ryšį su pasauliu. Tik nepamirškite reguliariai patikrinti, ar baterija neišsikrovusi.

Neabejotinai reikėtų rasti vietos skėčiui, apsiaustui nuo lietaus bei nedideliems pledams, kurie praverstų ekstrinėse situacijose ar ekspromtu nusprendus pasivaikščioti vėsesniu oru.

Protinga būtų bagažinėje turėti ir atsarginių rūbų ir batų komplektą – sušlapus lietuje ar užklupus šlapdribai svarbu greičiau išsinerti iš permirkusių drabužių ir avalynės. Daiktadėžėje taip pat turėkite popieriaus ir pieštuką užrašams, smulkių pinigų, o bagažinėje – daugkartinių maišelių pirkiniams, jei neplanuotai sustotumėte apsipirkti.

Žinoma, tai nėra baigtinis ar kiekvienam vairuotojui privalomas daiktų sąrašas – kiekvienas gali koreguoti jį pagal savo poreikius. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad įvardinta labai daug daiktų, tačiau iš tiesų jie neužima išskirtinai daug vietos. Kiekvienas daiktas automobilyje gali lengvai rasti savo vietą, o jo prireikus džiaugsitės, kad esate pasiruošę.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist