Jau du mėnesius sostinės gyventojai gali džiaugtis ir išbandyti visiškai naują sportą rūšį – float to fit. Kadangi viskas taip nauja, mielieji kalbininkai dar nesugalvojo, kaip šią veiklą reikėtų vadinti lietuviškai. Google vertėjas siūlo tokį vertimą: „plaukti, kad tilptų“. Ir nors, atrodo, visiška nesąmonė, esmė tikrai gera – plaukti, plūduriuoti, sportuoti, kad tilptum į vasariškus rūbus! Bet čia tik šalutinis aktyvaus gyvenimo būdo efektas, svarbiausia – gera nuotaika ir savijauta. O šios treniruotės tikrai viršija visus lūkesčius. Bet treniruočių atsiradimas Lietuvoje tik istorijos ledkalnio viršūnė. Jei ne Simonos Sigariovos (kuri yra šios sporto šakos pionierė Lietuvoje) patirta stuburo trauma, apie šią veiklą galėtume pasakyti tik tiek: “žinau, yra užsienyje…”

Jau septyniolikos Simona profesionalai žaidė futbolą Lietuvos rinktinėje ir vieną dieną varžybų metu patyrė labai rimtą stuburo traumą. Tuomet daktarai uždraudė sportuoti ir prasidėjo ilgas ir neveiksmingas reabilitacinis periodas. Teko gultis ant operacinio stalo. Operacija buvo rizikinga, blogiausiu atveju – invalid vežimėlis… Operacijos metu Simonai buvo pašalintas juosmeninis 4/5 diskas. Stuburas sutvirtintas keturiais metaliniais sraigtais ir dviem strypais. Ir dabar Simoną baseine galima matyti vaikštančią su keliais raudonais pleistrais nugaros srityje. Po operacijos ji net pusę metų negalėjo būti sėdimoje padėtyje. Ji vos galėjo judėti, ką jau kalbėti apie sportą. Bet vieną dieną nusprendė – taip tęstis nebegali, reikia keisti gyvenimo būdą ir padaryti taip, kad į gyvenimą grįžtų sportas. Ne tik grįžtų, bet taptų ir darbu ir laisvalaikiu. Sporto trenerė puikiai tiko šiam tikslui!

Float to fit

Apie Float to fit Simona sužinojo internete. Domėjosi irklentėmis ir pamatė, kad vyksta tokios treniruotės. Kadangi po traumos jai vis dar nesvetimi nugaros skausmai, dažnai persitempia, perspaudžia, kaip pati sako, nenusaugo, ji nusprendė, kad reikia susiimti, stiprinti vidinius raumenis ir dar prie viso šito įtraukti kitus žmones. O tai padarė tiesiog užsisakiusi lentas, skirtas Float to fit treniruotėms.

Lentos turi savo pavadinimą –„Aquabase“ ir tikrai yra panašios į didelius išmaniuosius telefonus. Kuo jos skiriasi nuo irklenčių? Yra kompaktiškesnės, skirtos specialiai sportui, ant lentos yra patogus kilimėlis. Panašių treniruočių galima rasti ir ant irklenčių, tačiau pačios irklentės yra skirtos plaukti, be to, jos gan didelės, todėl tokios treniruotės baseine būtų sunkiai įsivaizduojamos. Taigi treniruočių principas šiek tiek kitoks, o ir žmonių įsitraukimas bei „užsikabinimas“ rodo, kad Float to fit treniruotės tikrai smagios ir efektyvios! Beje, Simona prasitaria, kad vasarą treniruotės vyks ežeruose! Baseine, dėl saugumo, lentos abiejuose galuose yra pririšamos, todėl tampa šiek tiek stabilesnės ir negali pabėgti labai toli nuo, tarkim, nukritusio sportininko. Ežeruose lentos taip pat bus tvirtinamos, bijant, kad sportuojantys neišplauktų į plačiuosius vandenis.

Viena treniruotė trunka 30 minučių, bet jų tikrai užtenka, kad pajustum turintis visus savo raumenis ir raumenukus. Kol atlieki pratimus ir bandai išlaikyti pusiausvyrą dirba visi gilieji ir išoriniai kūno raumenys, deginamos kalorijos ir didinamas lankstumas. Dažnai net nejausdamas įtrauki pilvo, kojų raumenis, nes kitaip tiesiog krisi į vandenį. Simona yra pabaigusi specialiąją pedagogiką su kineziterapija, iki šiol lanko specialią „Stuburo studiją“ (joje Simona stiprina nugaros raumenis, o gautas žinias pritaiko savo treniruotėse). Nugaros trauma suteikė daug žinių ir skatina nuolatos tobulinti žinias, domėtis, todėl pratimai šiose treniruotėse pritaikyti maksimaliam rezultatui, stengiantis nepakenkti sportuojantiems.

Float to fit

O kiek kartų vidutiniškai pradedantysis nukrenta per pirmąją treniruotę? Pasirodo, buvo ir tokių treniruočių per kurias niekas nenukrito. Jeigu matai, kad pratimą atlikti sekasi sudėtingiau, tai viską daryti galima atsargiau. Jeigu jauti, kad krenti, galima stabtelti, sukalibruoti pusiausvyrą ir tik tada vėl daryti pratimą. Bet išbandžius šias treniruotes, galima pasakyti, kad nesušlapti nepavyks. Pratimai tokie, jog reikia šokti į vandenį, vėl ropštis ant lentos, šokti ant kitos lentos ir panašiai. Nors daugelis sportuoja su sportine apranga, visi iš baseino išlipa šlapi iki siūlo galo.
Kodėl šios treniruotės įdomiau nei kitoks sportas? Nes taip sportuoti yra labai linksma – muzika, vanduo ir užkrečianti Simonos energija – geriausia nepamirštamos treniruotės formulė! Žinoma, reikėtų mokėti plaukti, bet pasitaiko visokių ekstremalų. Iš tikrųjų lenta gali pasitarnauti kaip didžiulis gelbėjimosi ratas. Nukritus nereikia ieškoti už ko užsikabinti, ji visada šalia, jeigu įkritus sunku išsilaikyti ant vandens galima prisilaikyti ir vėl saugiai užlipti.

Beje, muzika – lotynų Amerikos. Vanduo siūbuoja kaip klubai salsos ritmu! Pažiūrėjus nuotraukas ar vaizdo įrašus, treniruotės atrodo labai linksmos, tačiau kiekvienas išėjęs sako, kad buvo taip pat juokinga ir linksma, bet nebuvo taip lengva.

Float to fit

Šiuo metu treniruotės vyksta tris kartus per savaitę. Du įprasti kartai, o pirmadieniais priimami visi naujokai, norintys išbandyti naują sporto rūšį. Vienoje treniruotėje sportuoja 9 žmonės. Būtent tiek lentų telpa vienoje baseino, kurio ilgis 25 metrai, juostoje.

Išbandę lieka patenkinti ir nori dar! Norim ir mes, tikrai patiko, todėl rekomenduojam ir laukiam šiltesnio oro bei Float to fit atvirųjų ežerų sezono atidarymo!

Autorius: „Nu Kaip“, www.nukaip.lt, Facebook.

Nu kaip

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist