Lietuvos mažmeninės prekybos sektorius nuo liepos 1 dienos žengia reikšmingą žingsnį tvarumo keliu: parduotuvėse nebeliks nemokamų itin lengvų plastikinių maišelių. Įgyvendindamas Seimo nurodymą juos apmokestinti, prekybos tinklas „Iki“ skelbia, kad 237–iose jo parduotuvėse visoje šalyje šie maišeliai kainuos 1 centą.
Praėjusiais metais Seimas priėmė sprendimą apmokestinti lengvus vienkartinius plastikinius maišelius visose mažmeninės prekybos vietose. Viliamasi, kad taip bus mažinamas tokių maišelių naudojimas, kuris yra intensyviausias Europoje. Panašūs ribojimai, kuriais siekiama spręsti opią aplinkos taršos problemą, galioja įvairiose Europos Sąjungos šalyse.
„Didėjantis plastiko vartojimas tampa vis globalesne ir skaudesne problema, tačiau suprantame, kad naujasis mokestis yra didelis pokytis pirkėjams. Todėl pasistengsime, kad jiems dėl to kiltų kuo mažiau nepatogumų. Atsiskaityti už juos bus lengva tiek savitarnos, tiek įprastose kasose, o kartu siūlysime ir naudotis daugkartinio naudojimo krepšeliais. Jau kurį laiką esame atsisakę plastikinių maišelių konditerijos ir kepinių skyriuose, ir pirkėjai šį pokytį įvertino palankiai – švaresnė ateitis yra mūsų visų rūpestis“, – teigia Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.
Liepos 1 dieną įsigaliojantis teisės aktas nurodo, kad pardavėjai pirkėjams nebegali suteikti itin lengvų plastikinių maišelių nemokamai. Prekybos tinklo „Iki“ parduotuvėse vienas jų kainuos 1 centą: savitarnos kasoje pats pirkėjas nurodys, kiek šių maišelių pasiėmė parduotuvėje, o paprastoje kasoje tą padarys kasininkas.
Svarbu pažymėti, kad dėl higienos reikalavimų lengvi plastikiniai maišeliai ir toliau bus nemokami mėsos bei žuvies produktams.
Primename, jog prekybos tinklų „Maxima“ ir „Lidl“ parduotuvėse šie maišeliai kainuos taip pat 1 centą.