Santaros klinikas Vilniuje pasiekė 1 tūkst. specialių vienkartinių kostiumų, skirtų su koronavirusu kovojantiems medikams. Apsauginių kostiumų įsigijimą finansavo „Fondas Janukonis“ iš 200 tūkst. eurų vertės programos, skirtos kovai su pandemija.

„Sveikatos apsaugos specialistai – šiuo metu pati svarbiausia grandis kovoje su koronaviruso plitimu. Pasitarę su medikų bendruomene, specialius kostiumus pristatėme toms ligoninėms, kurioms kostiumų dabar labiausiai trūksta“, – teigė Andrius Janukonis, „Fondo Janukonis“ steigėjas ir įmonių grupės ICOR valdybos pirmininkas.

Profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus teigimu, medikų kasdienybė šiuo metu yra sudėtinga.

„Jeigu visiems medikams pakaktų apsaugos priemonių, pandemijos mastas būtų mažesnis. Šiandien medikams svarbi kiekviena papildoma priemonė, galinti apsaugoti nuo viruso“,– sakė V. Kasiulevičius.

Ligoninėms pristatyti kostiumai atitinka tarptautinius reikalavimus ir pasižymi patvarumu. Į kiekvieno kostiumo komplektą įeina akiniai, pirštinės, kepurė ir antbačiai.

Apsauginių kostiumų siunta atkeliavo Vietnamo avialinijų lėktuvu, kuriuo į Lietuvą parskraidinta 111 Lietuvos piliečių iš Vietnamo ir Tailando. Skrydis organizuotas Lietuvos užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos ambasados Kinijoje ir Lietuvos garbės konsulo Vietname Nguyen The Kien pastangomis.

Apsauginiai kostiumai – dalis pagalbos medikams siuntos, kurios pirkimais ir logistika rūpinasi ICOR grupės įmonė „Axioma Metering“. Visame pasaulyje veikiančios bendrovės kompetencijos ir logistikos grandinės leidžia užtikrinti efektyvius medikams reikalingų priemonių pirkimus ir greitą pristatymą iš įvairių šalių tiekėjų. „Axioma Metering“ pagalbos medikams tiekimą organizuoja dalimis, netrukus Lietuvą pasieks apsauginių kaukių ir respiratorių siuntos.

Tai – ne pirmoji „Fondo Janukonis“ ir ICOR iniciatyva, įgyvendinta prasidėjus pandemijai. Vilniaus Santaros klinikose, Reanimacijos-intensyvios terapijos skyriuje, įdiegta kardiomonitorių centrinė stotis ir infuzinė skysčių sistema.

Kita svarbi pradėta iniciatyva – ICOR bendrovės „Mano būstas“ inicijuota akcija. Jos metu su Sveikatos apsaugos ministerija bendradarbiaujanti bendrovė atlieka visišką antivirusinę dezinfekciją daugiabučių namų laiptinėse, kurių gyventojams nustatyta koronaviruso infekcija.

Pirmuoju etapu bendrovė neatlygintinai dezinfekuoja kelis šimtus sveikatai pavojingų laiptinių. Antivirusinės dezinfekcijos darbus nuo kovo 23 d. pradėjo bendrovei priklausanti valymo įmonė „Būsto aplinka“.

Labdaros ir paramos „Fondas Janukonis“ skiria lėšų opiausių Lietuvos problemų sprendimui ir visuomenei reikšmingų projektų rėmimui. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

DABARTINE KALBA: