Naujienos

Į Vilnių sugrįžta Gatvės muzikos diena: vyks dvi muzikinės eisenos (pagrindiniai renginiai)

Į Vilnių sugrįžta Gatvės muzikos diena – šventė, kai visi norintys ir mokantys groti išeina į gatves, skverus ir aikštes. Gegužės 21 d. sostinės gatvės skendės įvairios muzikos garsuose, o šventės žiūrovai gėrėsis muzikantų kuriamais pasirodymais.

Šių metų Gatvės muzikos diena bus skirta Ukrainai. Pasak renginio organizatorės Viktorijos Mamontovaitės, tokį sprendimą lėmė noras palaikyti Ukrainą kovoje už laisvę.

„Muzika yra universali kalba – ją supranta visi. Gatvės Muzikos diena yra puiki platforma pasakoti apie tai, kas šiuo metu vyksta Ukrainoje. Vizualui grąžiname 2014 m. Gatvės muzikos dienai sukurtą Tado Černiausko, Deimantės Litvinaitės ir Aistės Jūrės plakatą, norėdami atkreipti dėmesį į jau 8 metus trunkantį karą. Negalime sustoti ir privalome visais būdais palaikyti Ukrainos žmones, ginančius savo laisvę. Skaudu matyti taip negailestingai naikinamą didžią tautą“, – sakė V.Mamontovaitė.

 

Šventės organizatoriai teigia, kad GMD Ukrainoje – labai svarbi šventė, į kurią kasmet įsitraukdavo net apie 60 miestų, todėl tikimasi, kad į gatvės sceną nepabijos stoti ir ukrainiečių muzikantai, šiuo metu esantys Lietuvoje. Gegužės 21 dieną išeiti į gatves ir muzikuoti kviečiami visi – mėgėjai ir profesionalai, nepriklausomai nuo to, groja roką, popmuziką ar tradicinę muziką.

Kaip ir kiekvienais metais, Gatvės muzikos diena Vilniuje startuos 12 valandą. Visus pasirodymus ir žemėlapį galima rasti GMD svetainėje arba nemokamoje vaikščiojimo programėlėje #walk15. Programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė džiaugiasi, jog Gatvės muzikos diena atveria galimybę ėjimą suderinti su įtraukiančia pažintine veikla.

„Programėlė gimė kaip įrankis, skatinantis eiti ir pažinti. Labai džiaugiamės, kad kasmet joje patalpintas Gatvės muzikos dienos žemėlapis tampa tarsi maršrutu, paskatinančiu žmones išeiti ne tik pajudėti ar nauju žvilgsniu pažvelgti į savo miestą, bet ir atrasti muziką“ – sako V.Musvydaitė-Vilčiauskė.

 

Iš Vilniaus Gatvės muzikos dienos žemėlapio niekur nedingo daugelio pamėgta barų „BIX“, Artistai“ ir „šPUNKa“ organizuojama programa, Naktinio Vilniaus Avilio atlikėjų rinktinė, šauniosios Mickevičiaus bibliotekos organizuojami pasirodymai. Pirmą kartą GMD istorijoje, šventę sveikins simbolinis vieno iš Akrobatinio skraidymo komandos „Iron Wolf Aerobatics“ lėktuvo skrydis virš Vilniaus, sveikinantis vilniečius ir miesto svečius su įvykusia GMD ir kviečiantis visus kilti skrydžiui už Ukrainos laisvę.

LRT OPUS muziką radijo bangomis transliuos iš Užupio menų inkubatorius

LRT OPUS tęsia tradicijas ir grįžta į GMD su nauja integracija ir interaktyvia programa. Šį kartą radijo klausytojus gyvas garsas sieks iš Užupio menų inkubatoriaus: 16.00 val. prasidedanti transliacija klausytojų ausis lepins dainininkės ir dainų autorės Ingajos kūryba, o ją, kiek vėliau, pakeis jaunųjų grupių konkurso „Novus“ nugalėtoja Jausmė, savitu skambėsiu ir kanklių garsais užburianti visus išgirdusios jos atliekamos muzikos.

Vilniaus pilių rezervatas kviečia į specialias ekskursijas

Vilniaus pilių rezervato atstovai kviečia į nemokamas ekskursijas po istorinę Vilniaus vietą – Vilniaus pilis. Numatomos dvi ekskursijos, kurios abi prasidės nuo Gedimino paminklo Katedros aikštėje. Pirmoji ekskursija (lietuvių kalba) prasidės gegužės 21 d., 13:00 val. (registracija čia), o antroji (rusų kalba, skirta ukrainiečiams) – gegužės 21 d., 16:00 val. (registracija čia). Norint dalyvauti, registracija būtina. Ekskursijos metu bus vaikščiojama po Vilniaus pilių teritoriją, Pilies kalno papėdę, kylama į Gedimino pilį – vietas, kur šimtmečius vyko nepaliaujamos kovos ir daugybę įvykių, palaipsniui miestą vedusių nuo kunigaikščio Gedimino laikų įkurtos sostinės iki šių dienų.

 

JUDU komanda kviečia per GMD judėti žaliai

Vilniečius ir miesto svečius, JUDU komanda kviečia judėti tvariu transportu: autobusais, troleibusais, dviračiais, paspirtukais ar pėsčiomis. Tokios šventės, kaip Gatvės muzikos diena, į vieną miesto dalį sutelkia tūkstančius žmonių, tad į veiksmą miesto centre atvykus automobiliu ir strigus susidariusiose spūstyse ar neradus vietos prisiparkuoti, giedrą ir šventinę nuotaiką gali pakeisti nusivylimas ir net pyktis. Judėkime žaliai – neterškime Gatvės muzikos dienos automobilių išmetamosiomis dujomis ir vietas automobiliams palikime muzikantų pasirodymams.

Vilniuje vyks dvi muzikinės eisenos

Vilniaus Gatvės muzikos diena neapseis be labai svarbių jau tradicija tapusių „Drum2gether” ir grupės „Mood Sellers” organizuojamos pučiamųjų instrumentų eisenos. Pastaroji kvies jungtis į Naujojo Orleano kultūros įkvėptą pučiamųjų sūkurį, o visą Gatvės muzikos dieną vainikuojanti griausminga masinė būgnų improvizacija-eisena „Drum2gether” sujungs muzikantus ir žiūrovus į vieną audringą ritmo šėlsmą.

GMD į kitus metus palydės Dūzgės

Nuskambėjus paskutiniams 16-osios Gatvės muzikos dienos akordams, kviečiame susirinkti Vasaros Terasoje ir palydėti GMD į sekančius metus. Atsiduosime elektroninės muzikos kerams ir kaip viena didelė šeima, vienu ritmu atšvęsime dar vienos GMD pabaigą. Renginio pradžia – 20.00 val. , įėjimas nemokamas.

 

Padėję į šalį savo instrumentus prie DJ pulto stos trys muzikos gurmanai: Šarukas Joneikis iš grupės Garbanotas, Solo Ansamblio delegatas Jonas Šarkus ir DDL PLK (Dideli plaukai) ministras DJ reikalams Paulius Šaparnis kartu su Justu Rutkausku.

Bus laikinų eismo ribojimų

Šventės metu vilniečių ir miesto svečių saugumui užtikrinti gatvėse bus laikinų eismo ribojimų – dėl organizuojamo koncerto prie pastato Etmonų g. 6 bus draudžiamas transporto priemonių eismas.
Tam tikrose miesto dalyse išaugs pėsčiųjų srautai. Nuo 12 iki 22 val. muzikantai gros Vilniaus gatvėje, Gedimino prospekto dalyje nuo Vilniaus iki Šventaragio gatvės, Universiteto, Užupio, Maironio, Didžiojoje, Vokiečių, Rūdninkų, Subačiaus, L. Stuokos-Gucevičiaus, Barboros Radvilaitės, Šv. Jono, Pilies gatvėse, Šventaragio slėnyje, Rotušės aikštėje, Konstantino Sirvydo, Tibeto, Odminių ir Stanislovo Moniuškos skveruose, Katedros aikštėje, taip pat skvere prie Gedimino pr. 9. Nuo 20 iki 22 val. vyks būgnininkų pasirodymas „Dum2gether“ Katedros aikštėje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button