Premjerė Ingrida Šimonytė sako nesanti tokia tikra, kad šalies ekonomika neišvengiamai nustos augti. Ji pažymi, kad nei Lietuvos bankas, nei Finansų ministerija neigiamo ūkio augimo kitais metais neprognozuoja.

„Dabar daug kas kalba apie recesiją, bet nei vienoje oficialioje prognozėje recesijos šiuo metu nėra. Ar tai reiškia, kad jos nebus? Gali būti, kad jos nebus. Bet tikimybė, kad bus, yra“, – interviu Eltai kalbėjo I. Šimonytė.

Vis tik ministrė pirmininkė sutinka, kad spartaus ekonomikos artėjančiais metais fiksuoti nepavyks.

„Ekonomika augs tikrai saikingai. Tikrai nematysime 5 proc. augimo, kaip matėme praėjusiais metais, kai atrodė, kad viskas auga ir žydi. Neapibrėžtumas yra labai didelis, kadangi žiema bus tikrai sunki“, – mano ji.

Pasak ministrės pirmininkės, sulėtėjusias Lietuvos ekonomikos perspektyvas lems keletas atskirų veiksnių.

„Centriniai bankai didins palūkanų normas. Negalime prognozuoti, kokie bus Kinijos komunistų partijos veiksmai toliau valdant pandemiją. Atrodo, kad tai yra vienintelė šalis, kuri liko prie griežto supratimo apie tai, ką reikia daryti. Tai turi pasekmes netik Kinijos žmonių sveikatai, bet visai pasaulio ekonomikai. Plius, karas. Tai akivaizdu, kad visa tai dedasi į vieną krūvą. Visą tai reikia matyti“, – aiškino I. Šimonytė.

Birželio mėnesį Finansų ministerija prognozavo, kad šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 1,6 proc. Kitais metais augimas turėtų sudaryti 2,1 proc., o 2024 m. BVP turėtų didėti 3 proc.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist