Į Seimą darbuotojams ir lankytojams nuo rugpjūčio 23 dienos bus galima įeiti tik su galimybių pasu ar neigiamu koronaviruso testu, o Seimo nariams bus taikoma išimtis, patvirtino Seimo valdyba.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen per Seimo valdybos posėdį penktadienį sakė, kad reikalavimas dėl galimybių paso Seimo nariams yra rekomendacinis, nes valdyba neturi įgaliojimų parlamentarams užverti durų į jų darbo vietą.

„Seimo nariams galiotų rekomendacija turėti galimybių pasą. Šis sprendimas suformuluotas remiantis Seimo Teisės departamento pateikta išvada, kad ne Seimo valdybos kompetencija yra priimti tokį sprendimą dėl Seimo narių“, – sakė parlamento vadovė.

Socialdemokratas Julius Sabatauskas laikėsi pozicijos, kad tokiu sprendimu parlamentarams bus nustatomos privilegijos ir taip „pasėjamas teisinis nihilizmas“.

„Seimo narys, jei jis nesilaiko rekomendacijų, jis vis tiek būtų įleidžiamas, ir mes pasėjame teisinį nihilizmą. Kai yra saugaus eismo taisyklės, kuriose ribojamas greitis, tai ką – Seimo nariams negalioja? Galioja visiems vienodai. Į tuos pačius renginius, kur Vyriausybės nutarimais nustatomas reikalavimas turėti galimybių pasą, ar Seimo nariams negalioja? Aš manau, kad mes turime rodyti pavydį, o ne atvirkščiai, susikurti sau privilegijas nustatant, kad mums reikalavimų nėra, tik rekomendacijos“, – kalbėjo J. Sabatauskas.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad, pagal Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadą, tokia tvarka dėl Seimo narių galėtų būti nustatoma tik pakeitus Seimo statutą.

Parlamento vadovė pažymėjo, kad Seimo narių, kaip ir visų įeinančiųjų į parlamento rūmus, bus prašoma parodyti galimybių pasą. Ji pati ketina jį rodyti bendra tvarka.

Anot V. Čmilytės-Nielsen, jei parlamentarai atsisakys parodyti sertifikatą, jie į Seimo rūmus turės būti įleidžiami, bet tai bus „tam tikras parodytas požiūris į kitų žmonių saugumą“.

 „Visų absoliučiai įeinančių į Seimo rūmus bus prašoma parodyti sertifikatą, dokumentą. Natūralu, kad Seimo nario priversti parodyti nėra galimybės šiame etape, bet ir aš, ir, kiek žinau, didžioji dalis kolegų ketina dokumentą rodyti tiems, kurie tikrins“, – po Seimo valdybos posėdžio sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Didžioji dalis bus tų, kurie tos rekomendacijos laikosi, o tie, kurie nesilaiko, negalima jų priversti, bet tai jų prisiimta atsakomybė ir tam tikras parodytas požiūris į kitų žmonių saugumą. Viliamės, kad Seimo nariai, dar paraginti savo frakcijų, laikysis šios tvarkos ir neieškos sau galimybių išsiskirti iš kitų lankytojų“, – pažymėjo Seimo pirmininkė.

Ji taip pat patvirtino, kad per rudens sesiją gali būti teikiamos Seimo statuto pataisos, kurios rekomendaciją dėl galimybių paso Seimo nariams keistų į prievolę, bet tai galima padaryti tik sudarius galimybę parlamentaras dirbti mišriu būdu, tai yra balsuoti nuotoliniu būdu, kai Seimo posėdis vyksta salėje.

„Seimo narys turi tam tikrą prievolę dalyvauti Seimo posėdžiuose, balsuoti, ir kol nėra galimybės užtikrinti mišrų Seimo darbo būdą, kalbant apie balsavimus Seime, tol iškyla tokia situacija. Bet svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad toks pakeitimas galėtų būti siūlomas per Seimo statuto, įstatymo, pakeitimą, ir artėjant Seimo sesijai mes turbūt sulauksime tokių siūlymų“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo darbuotojai jau šiuo metu į Seimą gali patekti tik būdami pasiskiepiję, persirgę koronavirusu arba pateikę neigiamą testą, kitiems gali būti sudaromos galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Lankytojams iki šiol tokie reikalavimai netaikomi.

Seimo valdyba taip pat penktadienį papildė vienkartinių leidimų išrašymo tvarką, suteikdama galias kancleriui tokių leidimų išdavimą apriboti.

„Buvo pakeista tvarka ta apimtimi, kad Seimo kancleris, informavęs valdybą, gali apriboti vienkartinių leidimų išdavimo tvarką, motyvuodamas saugumu. Mes priėmėm šį sprendimą reaguodami į šios savaitės situaciją antradienį“, – sakė Seimo pirmininkė.

Šią savaitę antradienį keliems parlamentarams išrašius iki 70 vienkartinių leidimų į Seimą buvo įleisti mitingo prieš ribojimus nepasiskiepijusiems nuo koronaviruso dalyviai. 

Seimo pirmininkė yra sakiusi, kad į Seimą įleisti protestuotojai trikdė parlamento darbą.

„Posėdžio metu žmonės vaikščiojo po koridorius, filmavo Seimo narių padėjėjus, laukė vienų ar kitų Seimo narių ar ministrų „rimtiems pokalbiams“ ar panašiai, mano akimis, tai trikdė darbą“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Apie 5 tūkstančiai žmonių antradienį buvo susirinkę prie Seimo protestuodami prieš Vyriausybės ribojimus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms. Pasibaigus sankcionuoto mitingo laikui vakare jis virto į riaušes.

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist