Naujienos

Į gatves išriedėjo „Bolt“ paspirtukai. Žada ne tik senamiestyje, bet ir kituose rajonuose

Paspirtukų nuomos paslaugas pradedanti teikti pavėžėjimo paslaugų platformos „Bolt“ atstovai žada, kad jais bus galima naudotis ir atokesniuose sostinės rajonuose.

„Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius teigia, kad paspirtukų nuoma minutei kainuos kaip ir konkurentų „City Bee“ – 10 euro centų, tačiau kelias savaites žadama netaikyti paspirtuko atrakinimo mokesčio. Toks „City Bee“ mokestis sudaro 50 euro centų.

„Minutė kainuos dešimt centų, atrakinimas bus nemokamas gana ilgą laiką, manau, bent dvi–keturias savaites. Pradžioje paspirtukų bus 300, jų skaičius didės: tikriausiai Vilniuje bus vienas didžiausių turimų paspirtukų parkų Europoje“, – oficialioje ceremonijoje BNS teigė A. Pacevičius.

 

Anot jo, iš pradžių paslauga veiks centrinėje miesto dalyje, vėliau – Antakalnyje, o rudenį – galbūt ir Saulėtekyje, studentų miestelyje. Paspirtuką bus galima išsinuomoti jau veikiančia „Bolt“ programėle.

Jis pabrėžė, kad, „Bolt“ duomenimis, apie trečdalis šios platformos kelionių su pavėžėjais tesiekia tris kilometrus: „Todėl matome, kad yra poreikis toms mikrokelionėms, mikromobilumui, manau, vartotojai pasirinkę paspirtuką vietoj automobilio prisidės ir prie kamščių mažinimo“.

Prieš paslaugos startą Europos aikštėje buvo pastatyta ir iki šiol čia nebuvusių keliasdešimt „City Bee“ paspirtukų – „Bolt“ atstovai vertina tai kaip aiškią žinią, kad konkurencija bus aštri.

 

Į tai atkreipė dėmesį ir ceremonijoje dalyvavęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, pasidžiaugęs, jog ekologišką susisiekimą siūlančių įmonių atsiranda vis daugiau.

„Linkiu didžiausios sėkmės šviesti. Prieinamumo didėjimas yra gerai žmonėms, konkurencija mažina kainas. Tikėkimės, kad visos šios teigiamos pusės bus įgyvendintos“, – sakė K. Mažeika.

Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybė išleido specialų žemėlapį keliaujantiesiems paspirtukais, svarsto įvesti aiškesnes taisykles, kurios numatytų galimybes kai kur riboti paspirtukų eismą, jų greitį, reglamentuoti jų statymą. Taip pat šią savaitę bus leidžiama elektrinius paspirtukus vežti viešuoju transportu.

 

Kelių policijos atstovė Marija Kazanovič ragino keleivius prieš važiuojant paspirtukais dar kartą peržiūrėti Kelių eismo taisykles ir prisiminti, kad jiems galioja kitos taisyklės, nei pėstiesiems.

Esminiai 7 reikalavimai yra šie:

  • Važiuoti pėsčiųjų perėjomis elektriniais paspirtukais draudžiama;
  • Vežti keleivius ir trukdančius vairuoti krovinius draudžiama;
  • Leidžiama važiuoti tik dviračių takais, pėsčiųjų ir dviračių takais, o kur jų nėra, – tam tinkamu (su asfalto arba betono danga) kelkraščiu;
  • Tik tuo atveju, kai tai neįmanoma, leidžiama važiuoti šaligatviu arba viena eile važiuojamosios dalies kraštine dešine eismo juosta, kuo arčiau jos dešiniojo krašto;
  • Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, privaloma duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti jiems pavojaus, o pro pat pėsčiąjį leidžiama važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/h), paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus;
  • El. paspirtuko vairuotojas iki  18 metų važiuodamas keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs saugos šalmą. Vyresniems kaip 18 metų asmenims rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus saugos šalmą;
  • Vaikams važiuoti važiuojamąja dalimi leidžiama nuo 14 metų asmenims, turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą – nuo 12 metų, o  prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų vaikams. Gyvenamojoje zonoje dviračių vairuotojų amžius neribojamas.

Policijos pareigūnai ragina dar kartą susipažinti su išsamiais Kelių eismo taisyklių reikalavimais dar prieš dalyvaujant eisme.

 

Kompanija „Bolt“, prisistatanti kaip viena didžiausių pavėžėjimo platformų Europoje, paspirtukų dalijimosi paslaugas jau teikia dalyje iš 30 savo veiklos valstybių. 

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Bando išmelžti maximumą
Bando išmelžti maximumą
1 metus

Kol nutiks kokia nors tragiška nelaimė, o tada savivaldybė užraus tuos paspirtukus, kaip jau padaryta ne viename Europos ir Jav mieste…
Jau dabar su nuomotais laksto kaip nori, o kai dar daugiau jų išlėks į gatves pasekmės bus skaudžios…

Asasas
Asasas
1 metus

Maziau dejuok

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button