MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Gyvenimas

VU chorai „Gaudeamus“ ir „Virgo“ – geriausi studentų chorai Lietuvoje

Vilniaus universiteto mišrus choras „Gaudeamus“ šiandien Kaune vykusiame tarptautiniame aukštųjų mokyklų chorų konkurse „Juventus“ 2019 iškovojo pirmą vietą. Jau kitąmet savo 80-ties metų jubiliejų švenčiantis seniausias Lietuvos choras taip pat buvo apdovanotas ir specialiuoju prizu už geriausią konkursinę programą.

Chorų konkurse „Juventus“ 2019 dalyvavo ir Vilniaus universiteto merginų choras „Virgo“, kuris pasirodė ne ką prasčiau ir užėmė garbingą antrąją vietą, taip pat laimėjo specialų Lietuvos liaudies kultūros centro prizą už geriausiai atliktą nacionalinį kūrinį – Giedriaus Svilainio „Ko gervynas“. Abiems Vilniaus universiteto chorams vadovauja žinoma Lietuvos chorvedė Rasa Gelgotienė, kuri įteikiant apdovanojimus džiaugėsi įvertinimu ir sakė, jog: „mano širdyje tiek Gaudeamus, tiek Virgo laimėjo pirmąsias vietas“. Šie vadovės žodžiai buvo palydėti audringais choristų plojimais, šūksniais ir neapsakomu pergalės džiaugsmu.

Kauno technologijos universiteto choro „Jaunystė“ tarptautinis aukštųjų mokyklų chorų konkursas „Juventus“ yra organizuojamas nuo 1968-ųjų metų ir kiekvienais metais pritraukia ne tik Lietuvos aukštųjų mokyklų chorus, bet ir svečius iš užsienio. Jame gali dalyvauti visi chorai, kurie turi ne mažiau kaip 75% studentų savo sudėtyje. Chorai, dalyvaudami konkurse, privalo atlikti pasirinktų kūrinių programą a cappella (chorinis dainavimas be muzikos instrumentų pritarimo – red. pastaba). Dalyvius šiemet vertino komisija, sudaryta iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesoriaus, kompozitoriaus ir dirigento Vaclovo Augustino, profesoriaus, dirigento Povilo Gylio, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos docentės, kompozitorės Zitos Bružaitės, dirigento ir chorų vadovo iš Lenkijos dr. Dariaus Zimnicko bei kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinio kultūros centro chorų specialisto Donato Zakaro.

Kitas tarptautinis aukštųjų mokyklų chorų konkursas „Juventus“ vyks po ketverių metų.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Penktadienį baigsis šildymo sezonas

Evaldas Činga

Trijų Kryžių paminklas nušvito Prancūzijos vėliavos spalvomis

BNS

Šiandien kauks sirenos, bus tikrinama gyventojų perspėjimo sistema

Evaldas Činga

Trys kryžiai nušvis Prancūzijos vėliavos spalvomis

BNS

Baltasis tiltas vieną dieną nusidažys kraujo spalva

Donatas Andrijauskas

Laukia žydinčios Velykos, sakurų parke jau tuoj skleisis žiedai

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika