Gyvenimas

Vilnius pradeda švęsti 698-ąjį gimtadienį (nuotraukų galerija)

Vilnius pradėjo švęsti 698-ąjį gimtadienį, šįvakar šventinėmis spalvomis nušvito Vilniaus televizijos bokštas taip sveikindamas Vilniaus miestą, jo gyventojus ir svečius. Šviesų, kintančių pagal muziką, šou surengtas kaip jungtinis Vilniaus šviesų festivalio, Telecentro ir radijo stoties M1 kūrybos projektas.

Šviesų ir muzikos šou vyks šiandien tęsis iki pirmadienio, sausio 25 dienos. Šiomis dienomis nuo 18:30 val. kas valandą tiesiogiai per radijo stotį M1 bus transliuojamos populiarios lietuviškos dainos, kurias lydės atitinkamos šviesų instaliacijos ant televizijos bokšto. 

Nuotrauka: Evaldo Čingos

Sekmadienį, muzikos ir šviesų šou atliekami pagal grupės „Sisters on Wire“ kūrinį „Mėlyna mėlyna“, o sausio 25 d., pirmadienį – pagal Vaido Baumilos ir Sofijos Vasilevskytės dainą „Galingi“. 

 

Dainos skambės ir TV bokštas švies 18.30, 19.30, 20.30 ir 21.30 valandomis.

Sausio 25-ąją vakare nušvis keturi Vilniaus tiltai – Žvėryno, Baltasis, Žaliasis ir Mindaugo. Vilniaus šviesų festivalio iniciatyva Vilniaus miesto gimtadienio proga mieste nušvis Gedimino pilis bei paminklo Gediminui kardas. 

Mėgstantiems švęsti su muzika – sudarytas specialus Vilniaus gimtadienio Spotify playlistas.

 

Sausio 21–31 d. skaniai švęsti namuose padės specialūs pasiūlymai iš Vilniaus restoranų – juos galima rasti Wolt ir Bolt Food programėlėse. Skani staigmena  bus paruošta „Vakarienės prenumeratos“ gavėjams kitą savaitę. 

Alternatyvaus miesto pažinimo platformos „Neakivaizdinis Vilnius“ taip pat parengė staigmenų:  gimtadienio žaidimą-žinių patikrinimo testą, specialią gimtadienio dovaną „Vilniaus nuotaikų žemėlapį“ – kaip atrodytų sostinė, jei jos spalvas rinktųsi vilniečiai. Visa tai – Neakivaizdinis Vilnius paskyroje Facebooke.

Sausio 26 d. vyks  LRT „Prototo“ žaidimas – jame bus klausimų apie Vilnių, o Vilnius įsteigė savo prizą.

 

Kiekvienas mažylis, gimęs per Vilniaus gimtadienį, tradiciškai gaus po smėlinuką su užrašu „Vilnius myli Tave“. Skaičiuojama, kad per Vilniaus gimtadienį į pasaulį gali ateiti apie 30 ir daugiau kūdikių. 

Apie Vilniaus gimtadienį tądien sužinos ir kiekvienas moksleivis bei darželinukas: daugelyje ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių. 

Sostinės savivaldybė turi gražią tradiciją – jau ketvirtus metus aikštėje prie miesto Rotušės šia proga iškeliamos trys Vilniaus miesto vėliavos. Šįmet, dėl karantino ribojimų, ceremonijos nebus, tačiau sausio 24 – 25 d. tamsiu paros metu ant Rotušės fasado praeiviai išvys įspūdingo dydžio šviesos projekciją su Vilniaus miesto savivaldybės vėliava.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
43 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button