Prieš ketverius metus Vilnius buvo pirmasis, ėmęsis strategijos ir realių darbų, kad savižudybių sostinėje žymiai sumažėtų. Ši lyderystė šiandien jau leidžia Vilniui dalintis sukaupta sėkminga gerąja patirtimi ir simboliškai perduoti Sveikatos apsaugos ministerijai itin reikalingą interneto svetainę tuesi.lt. 2017 m. sukurta svetainė padeda ne tik atsidūrusiems krizinėje situacijoje, bet ir artimiesiems, ar specialistams, ieškantiems daugiau informacijos, pagalbos kontaktų. Šiandien su ministerija pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuria ministerija įsipareigoja perimti svetainės administravimą, o Vilniaus savivaldybė – toliau dalintis gerąja patirtimi, mažinant savižudybių skaičių mieste. 

„Vilnius įdėjo itin daug pastangų, kurdamas kompleksinės pagalbos įrankius, kad sostinėje gyventi būtų gera visiems – kiekvienas yra svarbus ir vertingas. Mūsų pastangos ir prevencija pasiteisino – savižudybių skaičius sostinėje kasmet sparčiai mažėja. Perduodame estafetę ministerijai, kad ši visos šalies mastu pritaikytų gerąsias Vilniaus praktikas, žinoma, reikia ieškoti ir naujų būdų ir priemonių, kaip pasiekti užsibrėžtų ambicingų tikslų. Žinau, kad perduodame mūsų įdirbį į geras rankas“, – susitikime kalbėjo sostinės meras Remigijus Šimašius.   

Dar 2015 m. gruodžio 17 d. trys dešimtys Vilniaus mieste veikiančių įstaigų ir organizacijų susibūrė ir sutarė drauge dirbti, Vilniaus miesto savivaldybėje pasirašė savižudybių prevencijos memorandumą, buvo įsteigta savižudybių prevencijos memorandumo darbo grupė. 

Pasak SAM Asmens sveikatos departamento direktorės, laikinai vykdančios ministerijos kanclerio funkcijas Odetos Vitkūnienės, labai svarbu, kad šios sostinėje pradėtos iniciatyvos apims ne tik vietos bendruomenę, sostinės gyventojus, bet ir visus pagalbos šaltinius nacionaliniu mastu bei informaciją kur ir kaip kreiptis žmogui išgyvenančiam krizę, jo artimajam ar šioje srityje dirbančiam specialistui.

„Ministerija kartu su Valstybinio psichikos sveikatos centro Savižudybės prevencijos biuru koordinuoja puslapio atnaujinimo ir informacijos plėtros darbus. Iniciatyva „TuEsi“ taps nacionaline platforma, kurioje bus galima rasti pagalbą sau, esant krizėje, ieškant pagalbos draugui, artimajam bei informaciją ir metodinę pagalbą specialistams, kurie pasirengę teikti pagalbą įvairiomis formomis. Planuojama, kad naujas svetainės paketas startuos vasario viduryje“, – pažymėjo O. Vitkūnienė. 

Vilniaus miesto savižudybių prevencijos 2016–2019 metų strategija apima kompleksinės pagalbos kūrimą, paslaugų teikimą, „vartininkų“ ir specialistų mokymus, informacijos sklaidą, kompetencijų stiprinimą ir tarptautinį bendradarbiavimą. Vilniaus miesto savivaldybė trečius metus iš eilės skiria nepertraukiamą finansavimą šiai strategijai įgyvendinti. Sostinėje daug dėmesio ir lėšų skiriama tam, kad krizinėje situacijoje atsidūręs vilnietis gautų nemokamą skubią pirminę psichologinę ar psichiatrinę pagalbą be išankstinės registracijos, artimiausioje poliklinikoje arba gydymo įstaigoje. 

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja „vartininkų“ safeTALK ir ASIST mokymus. VšĮ Centro poliklinikoje veikia „Budinčio psichologo tarnyba“, kuri teikia psichologinę pagalbą atsidūrusiems krizinėje situacijoje visą parą, 7 dienas per savaitę. Darbo dienomis tokią paslaugą teikia VšĮ Antakalnio poliklinika.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist