Programoje buvo kviečiami dalyvauti visi žmonės, neabejingi klimato kaitai ir norintys pasaulį paversti žalesniu. „Climate Launchpad“ atveria kelius visiems, norintiems įgyvendinti savo žaliąją verslo idėją ir prisidėti prie tvaresnio ir švaresnio pasaulio, tačiau neturintiems pakankamai žinių įdėjos įgyvendinimui. Šiais metais nacionalinio konkurso globėja tapo AB “Lietuvos energija”.

Vakar prasidėjusioje 2 dienų trukmės mokymų stovykloje (Bootcamp) 11 komandų mokosi verslo vystymo pagrindų. Savo patirtimi su dalyviais dalinasi vienas iš programos kūrėjų, verslininkas Ron Bloemers (Olandija), turintis daugiau nei 20 metų patirtį švariųjų technologijų ir atsinaujinančių energijos šaltinių srityje, taip pat ne kartą prisidėjęs kuriant pasaulinę šlovę pelniusius žaliuosius startuolius. Ron padeda programos dalyviams sukurti efektyvų verslo modelį, teisingai išsirinkti rinką, apskaičiuoti svarbiausius finansinius rodiklius, įrodyti savo idėjos vertę ir naudą aplinkai. Ron Bloemers teigimu, „Climate Launchpad“ programa padeda naujoms, inovatyvioms idėjoms pasiekti rinką ir tokiu būdu potencialiai prisideda prie tvarios plėtros ir ekonomikos augimo regione. „Mes stengiamės atskleisti švariųjų technologijų potencialą, todėl ši programa – puiki galimybė pradedantiesiems verslininkams mokytis ir savo žalias idėjas paversti sėkmingu verslu“ – teigia vienas iš programos kūrėjų.

Į mokymų stovyklą susirinko komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus. Dalyvių idėjos apima įvairias veiklos sritis: nuo skirtingų medžiagų (pavyzdžiui, naudotos tekstilės ar saulės baterijų) perdirbimo ir antrinio panaudojimo, naujų „žalesnių“ produktų kūrimo, iki CO2 dujų žemėlapio, atsinaujinančios energijos pardavimo kaimynams platformos ar elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo. „Šiemet yra antras kartas, kai dalyvauju Lietuvoje vykstančioje „Climate Launchpad“ mokymų stovykloje. Per pirmąją mokymų dieną išgirdome daug puikių idėjų, todėl tikiu, kad Lietuva tikrai turės stiprius atstovus Didžiajame finale. Lietuvoje matau didelį švariųjų technologijų potencialą, su profesionalų konsultacijomis ir palaikymu šios idėjos turėtų tapti realybe – toks mūsų tikslas“, – apie Lietuvos potencialą švariųjų technologijų sektoriuje kalbėjo R. Bloemers.

Pasibaigus mokymų stovyklai dalyvių lauks 6 intensyvios mokymų sesijos, kurių metu verslo žinovai padės išgryninti idėją, ištobulinti savo verslo modelio pristatymą ir pasiruošti pristatyti savo verslo idėją nacionaliniame finale, kuris įvyks rugpjūčio 11 dieną. Nacionalinio finalo metu komandos pristatys savo žalias verslo idėjas visuomenei ir kompetentingai komisijai, kuri vertins ne tik jų verslo potencialą, bet ir įtaką visuomenei bei klimato kaitai. Geriausių TOP-3 idėjų Lietuvoje autoriai pateks į Europos finalą, kuris vyks spalio 17 – 18 d. Limasol mieste, Kipre.

Konkursą Lietuvoje koordinuoja Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas. Šiemet prie programos prisijungė Lietuvoje intelektinės nuosavybės srityje pirmaujanti teisininkų kontora „Metida”, įsteigusi specialų prizą patentabiliausiai idėjai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist