Gyvenimas

Vilniuje – tarptautinė konferencija „Rebuild Ukraine“

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva liepos 12 d. Vilniuje organizuojama tarptautinė konferencija Rebuild Ukraine. Joje nuotoliniu būdu dalyvaus pirmoji Ukrainos Ministro Pirmininko pavaduotoja, Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministrė Yulia Svyrydenko.

„Lietuva gali pademonstruoti lyderystę teikdama ne tik karinę ir politinę paramą Ukrainai ir jos žmonėms, bet ir pasiūlymus dėl Ukrainos infrastruktūros ir ekonomikos atkūrimo. Tarptautinėje konferencijoje dalyvaus žinomi pranešėjai – savo sričių profesionaliai, kurių idėjos padės numatyti gaires, kaip atkurti Ukrainos ekonomiką ir infrastruktūrą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Ukrainos atstatymui skirtoje konferencijoje planuoja dalyvauti Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė bei kiti viešojo sektoriaus, taip pat Europos Parlamento, Europos Komisijos ir Lietuvos verslo atstovai.

 

Konferencijoje nuotoliniu būdu dalyvaus ir Ukrainos Ministro Pirmininko Denyso Šmyhalo patarėjas, Ukrainos ekonomikos atkūrimo centro vadovas Kyrylo Kryvolapas, ekonomistas, buvęs Ukrainos ekonominės plėtros, prekybos ir žemės ūkio ministras, dabartinis Kyjivo ekonomikos mokyklos prezidentas Tymofiyʼus Mylovanovas, Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas. Rebuild Ukraine konferencijoje dalyvaus ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai, savivaldos, mokslo institucijų vadovai.

Lietuvoje su verslo bei socialiniais partneriais jau tariamasi dėl galimų investicijų į Ukrainos infrastruktūros atnaujinimą. Be to, diskutuojama apie tinkamiausią finansavimo modelį, kuris užtikrintų skaidrų ir efektyvų lėšų panaudojimą. Konferencijoje bus ieškoma efektyvių sprendimų, siekiant numatyti skubiausius atstatymo darbus – ligoninių ir poliklinikų, kelių ir tiltų, vandens, elektros, dujų ir šildymo tiekimą užtikrinančios infrastruktūros atnaujinimą.

Ukrainos atkūrimas po karo siejamas ne vien tik su pastatų ir infrastruktūros atstatymu, bet ir su institucijų modernizavimu, ekonomikos atsigavimu. Todėl šiuo metu kuriama nauja platforma ir nauja finansinė priemonė Rebuilt Ukraine facility, kuri turėtų susisteminti visą tiek Lietuvos, tiek tarptautinių institucijų, tiek kitų Europos Sąjungos valstybių narių paramą Ukrainai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Pilietė

Geriau pasirūpintumėte dujų ir elektros infrastruktūra Lietuvoje. Kosminės kainos. Liberalizacija neskaidri ir nenaudinga vartotojams. Vandens infrastruktūra irgi šiaip sau, Naujamiestis metus beveik be vandens buvo. Didvyriu svetur lengva būti, o pasirūpinti savo piliečių gerove visiškai nereikia…

Onkv

Mano vaiko mokykla Vilniuje net neremontuota, bet žiūrėk, ukrainą atstatinėsim..

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button