Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į antrąjį naujos edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu” pokalbį. Šio susitikimo svečias – vienas aktyviausių Baltijos šalių kolekcininkų, kuratorius, verslininkas ir filosofas Maris Vitolsas (Latvija). Pokalbio metu bus aptariama tarptautinė meno rinka ir kolekcionavimas Rytų ir Centrinės Europos regione bei kolekcininko kaip aktyvaus kuratoriaus vaidmuo. Pokalbį lydės video darbų peržiūra iš Vitolsų kolekcijos: Jesse Fleming Sraigė ir skustuvas” (2012) ir Arturo Zmijewskio Dainavimo pamoka 1” (2001).

„Maris Vitolsas – išties neeilinis pašnekovas. Savo karjerą pradėjęs nuo verslo ir politikos, menu susidomėjo tik palikęs politiko kelią. Tikrai ne kiekvienas kolekcininkas drąsiai imasi ir kuratoriaus rolės, todėl Mario požiūris į meną, jo kolekcionavimą ir pristatymą publikai tikrai unikalus,” – teigia pokalbių seriją moderuojanti Rupert direktorė Justė Jonutytė.

Kartu su žmona Irina Vitola, meno kūrinius Maris pradėjo kolekcionuoti 2000-iais. Vitolsų šeimos kolekcijai priklauso virš 1000 darbų, sukurtų daugiau nei 200 autorių. Šiuolaikinio meno kolekcijoje galima rasti įvairių Rytų ir Centrinės Europos šalių meninkų darbus, tarp jų: Olga Chernysheva, Vadim Fiškin, IRWIN grupė, Žilvinas Kempinas, Goshka Macuga, Deimantas Narkevičius, Roman Ondak, Adrian Paci, Wilhelm Sasnal, Artur Žmijewski ir daugelis kitų. Nuo 2011 m. Maris Vitolsas veikia ir kaip nepriklausomo meno kuratorius. Tarp jo kuruotų parodų: Olgos Chernyshevos paroda Rygos meno erdvėje” (2014 m.), Deimanto Narkevičiaus paroda buvusiuose KGB rūmuose Rygoje (2015 m.), grupinė paroda „Parafrazės” galerijoje „Vartai” Vilniuje (2016 m.) ir kt.

Šis pokalbis yra naujos Rupert programos, skirtos žmonėms, pradedantiems domėtis šiuolaikiniu menu bei jo aktualijomis, dalis. Kartą per mėnesį vyksiančių pokalbių ir paskaitų metu savo patirtimis ir įžvalgomis apie šiuolaikinį meną dalinasi žymūs Lietuvos ir pasaulio kolekcininkai, menininkai, kuratoriai ir meno centrų įkūrėjai. Susitikimai yra skirti tiek patyrusiems meno mėgėjams, tiek norintiems nuo pradžių susipažinti su šia sritimi. Pirmojo vasario mėnesį vykusio pokalbio metu savo įžvalgomis apie tarptautinio meno kolekcionavimą ir meno fondus dalinosi kolekcininkas Davidas Robertsas, į renginį sutraukęs beveik 300 šiuolaikiniu menu besidominčių žiūrovų būrį.

Renginys vyks šeštadienį, kovo 18 d., 17 val. meno inkubatoriuje Pakrantė (Vaidilutės g. 79, Vilnius). Būtina išankstinė registracija http://bit.ly/2nbFCgb, el. paštu [email protected] arba telefonu +370 682 54 930 (darbo dienomis 9-17 val.). Pokalbis vyks anglų kalba.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse greitai pasirodysiantį e. kontrolės automobilį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist