MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Vilniečiai

Vilniečiai pavasarį pasveikino sodindami medelius

Vienos žaliausių Europos sostinių vardu pelnytai besididžiuojantis Vilnius šeštadienį nusipurtė paskutinius žiemos šalnų krislus ir pakvietė miestiečius atsinaujinti.

Savo miestui neabejingi vilniečiai rinkosi į Vingio parką ir Antakalnyje palei Nerį besidriekiančią P. Vileišio gatvę, kur kartu su sostinės apželdinimo specialistais sodino beveik tūkstantį medelių.

Dalyvauti darnaus miesto projekte ir palikti savo žalią įspaudą Vilniaus žemėje gyventojus pakvietusios bendrovės „Darnu Group“ Korporatyvinių reikalų ir rinkodaros direktorė Akvilė Liaudanskienė teigė, kad tokia akcija gimė neatsitiktinai.

„Mūsų sostinė pasižymi išties vertingu urbanistiniu deriniu, kuriame gamta net miesto centre susilieja su gyvenamosiomis erdvėmis. Neabejojame, kad šio derinio puoselėjimas rūpi kiekvienam vilniečiui. Todėl nusprendėme paskatinti Vilniaus ambiciją išsaugoti vienos žaliausių Europos sostinių vardą ir prisidėti prie akcijos „Dovana Vilniui“, padovanodami miestui 854 medžius – tiek, kiek naujakurių apsigyveno praėjusių metų rudenį mūsų bendrovės baigtoje statyti „Antakalnio terasų“ gyvenvietėje“, – teigė A. Liaudanskienė.

Išklausę miesto savivaldybės įmonių specialistų patarimus, medžius šeštadienį sodino gamtai neabejingi vilniečiai, pavertę šią akciją linksma šeimų švente. Apželdinimo žinovų parinktose vietose „Vilniaus plaučiais“ vadinamame Vingio parke nuo šiol augs 381 nauja pušis ir 169 eglės, atnaujinsiančios daugiau kaip šimtą metų skaičiuojantį medelyną, o P. Vileišio gatvėje – 19 beržų ir ąžuolas. Dar 122 beržai ir 162 ąžuolai savo vietą ras Birutės gatvėje, Žvėryne.

Kad medžių jaunuolynai miesto gyventojus trauktų ne vien gamtos atgimimu, akcijos iniciatoriai „Darnu Group“ greta sodinimo vietų taip pat įrengė dvi basakojų pramogas – dešimties metrų ilgio lėtojo atpalaiduojančio judėjimo basomis kojomis takus. Einantys šiais takais pėdomis patirs skirtingų akmenų, smėlio, medžio žievių ir kitų dangų paklotą, atkartojantį natūralią, jautrius kojų taškus stimuliuojančią miško dangą. Šiuos takus ištisus metus išbandyti galės visi norintys miestiečiai.

Šį pavasarį Vilnius atsinaujins iš peties: sostinės savivaldybė jau pranešė, kad bus pasodinta per 3000 naujų medžių ir krūmų, o pirmieji ir geriausią pavyzdį parodę iniciatyvos puoselėtojai tapo šeštadienį puikia nuotaika pavasarišką savaitgalį įprasminę vilniečiai.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Pasaulis susižavėjo: iš Vilniaus į Bergamą skrido tik vienas keleivis

Made in Vilnius

Gidas A. Kazlauskas: automobiliams Senamiestyje – ne vieta

Made in Vilnius

Dailininkė Jūratė Stauskaitė

Evaldas Činga

Vilniečiai Vytautas ir Vytautas

Made in Vilnius

Apdovanotos geriausios knygos apie Vilnių ir vilniečius

ELTA

MO muziejaus įkūrėjams Viktorui ir Danguolei Butkams įteiktos Vilniaus garbės piliečių regalijos

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika