„Aš galiu pasakyti, kad miela ir džiugu širdyje, kad mes jį tokį turime. Džiaugiuosi, kad man teko garbė pristatyti Valdą Adamkų garbės daktaro vardui. Aš niekada nepamiršiu jo gyvenimiškų pamokų. Tikiuosi, kad dabar daktarą Adamkų universitete matysime dar dažniau“, – taip 1989 m. balandį Vilniaus universiteto laikraščiui sakė profesorius Česlovas Kudaba. Šiandien Prezidentas Valdas Adamkus sugrįžo į universitetą. Kad būtų papuoštas tikrosiomis, jam priklausančiomis VU garbės daktaro regalijomis – toga ir kepure.

Garbės daktaro vardo suteikimas Valdui Adamkui, ėjusiam JAV Aplinkos apsaugos agentūros penktojo regiono administratoriaus pareigas.

Rektoriaus auloje, dailininko Antano Kmieliausko freskų apsuptyje, V. Adamkus apvilktas juodos spalvos pusvilnonio audinio garbės daktaro toga, papuošta aukso spalvos siūlais išsiuvinėtu VU herbu. Jos atvarte išsiuvinėti Prezidento vardas ir pavardė. Juodos spalvos veliūro audinio kepurė simbolizuoja išmintį.

„Džiaugiuosi, kad esu namie, tarp savųjų. Todėl noriu pasidžiaugti Vilniaus universiteto įnašu į bendrą Lietuvos valstybės kūrimą. Labiausiai mus garsina mokslo žmonės. Didžiuojuosi jūsų laimėjimų, jūsų darbo ir Vilniaus universiteto auklėtinių pripažinimu pasaulyje. O šios regalijos man išties yra netikėta dovana“, – kalbėjo V. Adamkus.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas pažymėjo, kad Prezidentas mums visada buvo ir išliks tolerancijos, diplomatijos, akademinių ir žmogiškųjų vertybių puoselėtojo pavyzdžiu.

V. Adamkus VU pirmą kartą apsilankė 1974 m. Prezidentas prisimena: „Du universiteto profesoriai Romualdas Lekevičius ir Česlovas Kudaba pakvietė mane į universitetą, kaip jie pasakė, siauram rately pasikalbėti apie gamtos apsaugos problemas. Kai mes su rektoriumi pakilome tada man mažai pažįstamais universiteto laiptais į Didžiąją aulą, į ją buvo sunku patekti. Aš ne juokais susijaudinau. Tai išliko atmintyje tartum gražus sapnas.“

Būdamas JAV paramos Baltijos šalims aplinkosaugos srityje koordinatoriumi, V. Adamkus organizavo Lietuvos mokslo įstaigų atstovų stažuotes JAV. Visokeriopai bendradarbiavo su VU, jo bibliotekai padėjo įsigyti naujausią mokslinę literatūrą.


1989 m. Prezidentui suteiktas Doctor Honoris Causa. Tuomet jam įteiktas tik diplomas ir odinė tūta, nes tradicija garbės daktarus apvilkti toga atkurta 1992 m. VU yra pirmoji aukštojo mokslo institucija, suteikusi Prezidentui garbės daktaro vardą. Tuomet V. Adamkus ėjo JAV Aplinkos apsaugos agentūros penktojo regiono administratoriaus pareigas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.