Liepos 14 d., antradienį, Vilniaus miesto rotušėje bus įteikta tradicinė Vilniaus mero premija. Šiemet 3000 EUR vertės apdovanojimas atitenka tapytojui Vytautui Tomaševičiui, kuris savitai interpretuojamais Vilniaus vaizdais garsina Lietuvos sostinę tarptautinėje arenoje.

„Gauta premija nėra savitikslė. Labai tikiuosi, kad jau kitais metais ji sugrįš Vilniui kaip nauja kamerinė erdvė, skirta šiuolaikinei dailei ir muzikai“, – viliasi menininkas, įrenginėjantis naują kūrybinę studiją Naujosios Vilnios Dūmų g. kvartale. Pastaruoju metu čia didėjanti kūrybinių industrijų koncentracija žada rajoną jau netolimoje ateityje paversti unikaliu miesto kampeliu.

Kaip rašoma savivaldybės pranešime, skiriant premiją atsižvelgta ne tik į V. Tomaševičiaus kaip tapytojo pasiekimus ir įvertinimus Lietuvoje, bet ir į pelnytą pripažinimą Tokijo bienalėje „ArtOlympia“.

2019 m. Japonijoje tarptautinė komisija vilniečio menininko kūrinį „Natiurmortas su dviem objektais“, kuriame vaizduojamas Vilniaus gamtos fragmentas, įtraukė į meistriškiausiai atliktų darbų TOP30. Lietuvio kūrinys dėl šio titulo varžėsi su daugiau kaip 5000 kūrinių, kuriuos Tokijo bienalei pateikė beveik 1800 autorių iš viso pasaulio. V. Tomaševičius tapo pirmuoju Lietuvos istorijoje menininku, sėkmingai įveikusiu šį sudėtingą atrankos etapą.

„Vilniaus nereikia „pritempinėti“ prie V. Tomaševičiaus kūrybos, – pastebi menotyrininkė Austėja Mikuckytė-Mateikienė. – Jo paveiksluose atsiskleidžia gyvas ir gana įvairiapusis Vilniaus portretas. V. Tomaševičius ne tik dalyvauja Vilniaus gyvenime, bet ir jį analizuoja, fiksuoja nestandartiniais pamatymais. Taip iš realybės atkeliavusieji siužetai įgauna stebuklo, magiško realizmo, siurrealumo prieskonį.“

Tuo pačiu autoriaus kūryboje atsispindi tikro vilniečio realybė: kokias pašnekesių temas jis mėgsta, kokių vengia, ką kalba per šventes ir kodėl jam rūpi ar nerūpi tam tikri klausimai. Pasak menotyrininkės, V. Tomaševičiaus kūrybą netgi galima vadinti tam tikru psichografiniu-meniniu tyrimu.

„V. Tomaševičiaus paveikslai pasakoja istorijas. Jie nėra iliustratyvūs, tad tiksliau būtų sakyti, jog jie nubraižo istorijų kontūrus: prieš akis ima vertis daugybė Vilnių, Lietuvą aplankiusių aktualijų, betoniniai daugiabučiai prabyla daugiabalsiu pasakojimu“, – sako A. Mikuckytė-Mateikienė.

Vilniaus mero premijos teikiamos nuo 2005 m. Per penkiolika šių premijų teikimo metų jas yra gavę jau 25 kūrėjai, tokie kaip Eglė Ridikaitė, Algimantas Baltakis, Aidas Marčėnas, Justinas Marcinkevičius, Marius Burokas, Ona Narbutaitė ir kiti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist