Solidus vokiečių operos, operetės ir baleto žurnalas „Opernwelt“ lietuvių operos primadoną Asmik Grigorian išrinko „Metų dainininke“. 

„Metų spektakliu“ tapo Zalcburgo festivalio „Salomėja“, kurioje ji atlieka pagrindinį vaidmenį. „Salomėja“ pelnė ir daugiau įvertinimų. Jos režisierius italas Romeo Castellucci paskelbtas „Metų režisieriumi“.

„Opernwelt“ rašoma, kad operos divos įvaizdis A. Grigorian yra visiškai svetimas, nors jos vokalinės galimybės – neribotos.

Teigiama, kad „ji semiasi inspiracijų iš gyvenimo – tiek iš jo viršukalnių, tiek ir bedugnių. Stulbina lietuvių soprano įsijautimas – kokį vaidmenį bekurtų scenoje, ji įsikūnija, tiesiog tampa personažu. Aukščiausia meistrystė!“.

Salomėjos vaidmuo pelnė A.Grigorian ir Metų operos solistės titulą Tarptautiniuose operos apdovanojimuose Londone bei Austrijos muzikinio teatro apdovanojimuose, o 2021-aisiais ji pakviesta kurti biblinės žydų princesės vaidmenį Niujorko „Metropolitan Opera“ teatre.

Pats autoritetingasis maestro F.Welseris-Mostas, dirigavęs „Salomėją“ Zalcburge, pripažino, jog Salomėjos vaidmeniu A.Grigorian pradėjo naują erą šios operos istorijoje – esą net 40 metų nebuvo tokios ryškios jo atlikėjos.

Po trijų projektų Zalcburgo festivalyje su Vienos filharmonijos orkestru ir spektaklių Milano „La Scala“ teatre, kur Asmik dainavo XX amžiaus klasikos veikaluose, įsitvirtina jos kaip šiuolaikinio repertuaro žvaigždės reputacija.

Tačiau pati artistė neketina „joti vienu arkliuku“. Netrukus jos laukia „bel canto“ vaidmuo Norma Vincento Bellini veikale Vienos valstybinėje operoje.

„Noriu parodyti save ir kitu kampu – susieti senąją dainavimo mokyklą, kuri yra beveik visiškai pamiršta, ir naują scenos įvaizdį, aktorinę mokyklą. Reikia daryti kažką naujo, kad publika sužinotų apie didžiąją operą, kad atvestume į operą naują klausytojų kartą. Mano tikslas – parodyti, kad opera nėra atgyvena, kad ji gali jaudinti“, – aiškino solistė „Lietuvos rytui“.

Kitų metų pradžioje A.Grigorian išgirsime ir LNOBT, jos sutuoktinio V.Barchatovo režisuotoje Sergejaus Prokofjevo operoje „Lošėjas“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar teko apsipirkti parduotuvėse, kurios pardavinėjo pasenusius maisto produktus?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.