Kaimynų savaitgalis sostinėje: nuo specialių kino seansų iki pomėgių mugių

Gegužės 26 dieną Europoje buvo minima tarptautinė kaimynų diena. Sostinės gyventojai tądien ir visą savaitgalį turėjo galimybę apsilankyti specialiai šiai dienai organizuojamuose renginiuose visame Vilniuje. Buvo organizuojamos dekoravimo dirbtuvės su menininkėmis, improvizuoti pomėgių turgeliai, kuriuose buvo prekiaujama savo gaminiais, vyko net specialūs kaimynų kino seansai būsimuose butuose.

Tarptautinė kaimynų diena siekia suburti bendruomenes ir skatinti socialinį solidarumą. Renginys pirmą kartą inicijuotas Paryžiuje, tačiau šiandien jis minimas 36 šalyse ir įtraukia daugiau nei 30 mln. gyventojų.

„Kaimynų diena Lietuvoje pradėta švęsti dar visai neseniai ir vis dėlto jau dabar pastebime, kad poreikis susiburti ir nuotaikingai paminėti įvairias šventes kartu su kaimynais – darosi vis aktualesnis. Kasmet prie šios iniciatyvos jungiasi vis daugiau žmonių, klausia, kada ir kas vyks.  Šiandien, įsigyjant būstą, pirkėjai neretai teiraujasi apie greta gyvenančius gyventojus, nori su jais susipažinti dar prieš įsikeliant, todėl tokios iniciatyvos yra tikrai reikalingos ir būsimiems, ir jau esamiems kaimynams“, – sako Agnė Klevienė, kaimynų dienų renginių organizatorės bendrovės „MG Valda“ pastatų priežiūros vadovė.

Nekilnojamojo turto ir plėtros bendrovė „MG Valda“ kaimynų dienos renginius savo vystomuose objektuose ir kitose miesto erdvėse remia bei pati organizuoja jau antrus metus iš eilės.

„Bendruomeniškumas visų pirma prasideda nuo susipažinimo su aplinkiniais gyventojais. Tikime, kad bendra veikla yra vienas geriausių būdų tai padaryti, o šiuolaikiškas nekilnojamojo turto plėtotojas turėtų padėti ir skatinti gyventojus burtis į bendruomenes“, – teigia A. Klevienė. Pasak atstovės, bendrovė ne tik organizuoja bendras šventes, bet ir inicijuoja kiemo talkas ar švaros akcijas.

Minint kaimynų dieną, gyvenvietės „Lighthouse“ būsimieji gyventojai turėjo progą kartu su kaimynais sudalyvauti specialiuose kino seansuose, kitos gyvenvietės – „Užupio krantinės“ – gyventojai būrėsi į keramikos dirbtuves su menininkėmis Mingaile Mikelėnaite ir Justina Gedrimaite, kuriose dekoravo keramikines plyteles.

Projekto „Antakalnio terasos“ kaimynai susibūrė į pomėgių mugę, kurios metu pardavinėjo knygas, savo gamybos rūbus, vaišino kepiniais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist