Vilniečiai

Aštuonmetis vilnietis tapo trijų Lietuvos rekordų autoriumi

Agentūra „Factum” prie Lietuvos kultūros fondo į Lietuvos rekordų knygos Intelekto skyrių įrašė tris naujus rekordus. Visų jų autoriumi tapo aštuonmetis vilnietis Joris Jokubauskas. Jis per vieną minutę suskaičiavo 130 vienženklių, 74 dviženklių ir 32 triženklių atsitiktinių sveikų skaičių sudėties ir atimties sekas. Ekrane pasirodantys skaičiai šiems rezultatams pasiekti keisdavosi atitinkamai kas 0,46, kas 0,81 ir kas 1,875 sekundžių.

J. Jokubauskas yra Vilniaus Ąžuolyno progimnazijos pirmos klasės mokinys, bet skaičiavimo mintinai gebėjimų išmoko mokydamasis Vilniaus „Menar” (Mental arithmetic – skaičiavimo mintinai) akademijoje. Per tris metus. jis tapo šios akademijos pirmūnu, daugkartiniu skaičiavimo mintinai olimpiadų prizininku. Nors jis geba skaičių sekas mintinai dauginti ir dalinti, bet šiems rekordams dar ruošiasi. Joris taip pat yra Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos auklėtinis siekiantis sportinių aukštumų.

Iš matematinių rekordų Lietuvos rekordų knygoje jau įrašyti vilnietis Henrikas Šalūga. Jis minint Tarptautinę Ą dieną 10-ajame Lietuvos Ą čempionate 2017 m. kovo 14 d. Vilniuje iš atminties užrašė daugiausia 5001 konstantos Ą – begalinės dešimtainės neperiodinės trupmenos skaitmenų.

 

Greičiausiai iš dvylikaženklio skaičiaus ištraukė penktojo laipsnio šaknį – per 6,24 sek. – širvintiškis Antanas Ancius. Jis tai pademonstravo 2005 m. kovo 2 d. traukdamas šaknį iš išanksto jam nežinomo skaičiaus 847288609443 ir pasakė teisingą atsakymą – 243. A. Ancius yra greičiausiai kvadratu pakėlęs triženklį skaičių. Išanksto jam nežinomą skaičių 123 jis per 10,53 sek. pakėlė kvadratu ir pasakė teisingą atsakymą – 15129.

Greičiausiai iš devynženklio skaičiaus ištraukė trečiojo laipsnio šaknį – per 24,04 sek. – vilnietis Vaidotas Dalinkevičius. Jis tai pademonstravo 2004 m. kovo 18 d. traukdamas šaknį iš išanksto jam nežinomo skaičiaus 114084125 ir pasakė teisingą atsakymą – 485.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button