Vilniečiai

Asmik Grigorian – geriausios pasaulio operos solistės titulas

Balandžio 29 d. vakarą, iškilmingoje tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremonijoje Londone, Sadler’s Wells teatre, buvo paskelbti nugalėtojai. Metų operos soliste tapo Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmeniu pasaulį pakerėjusi Asmik Grigorian. Garsių operos solistų Irenos Milkevičiūtės ir Gehamo Grigoriano dukra vasarą tapo pasauline operos sensacija, o šį vakarą jos titulas buvo įtvirtintas, – šiuo metu ji yra geriausia pasaulio operos solistė.

Viena iš „bohemiečių“ steigėjų, ilgametė Vilnius City Operos solistė, Vilniuje paskutinį kartą pasirodė Dalios Ibelhauptaitės režisuotoje „Pikų damoje“, kur atliko Lizos partiją. Būtent Kongresų rūmuose, kažkada ir prasidėjo Asmik Grigorian karjera, šiandien jau ikonišku tapusiame Miuzetės vaidmenyje „Bohemoje“. Na, o toliau, kaip sakoma, – istorija. Ilga, siautulinga ir emocionali kelionė iki didžiausių scenų ir aukščiausių įvertinimų. Šiandien Asmik rengia pagrindinį vaidmenį La Scaloje, garsaus režisieriaus Graham Vick statomoje operoje „Miręs miestas“.

„Pasitikėjimas. Supratimas. Palaikymas. Meilė. Ko dar galima norėti? Gal šiek tiek gyvenimo laiko? Kad spėčiau padėkoti kiekvienam, kuris padėjo man atsidurti ten, kur esu šiandien. Ačiū.“, – atsiimdama apdovanojimą prasmingai ir lakoniškai kalbėjo Asmik, kurios vyras, režisierius Vasilijus Barchatovas, šiemet taip pat buvo nominuotas apdovanojimui, kartu su tokiais žymiais kūrėjais, kaipCalixto Bieito, Katie Mitchell, ir Kšyštofu Warlikowskiu. 

 
Nuotrauka: Algirdo Bako

Kasmet vykstanti iškilminga Operos atsako Oskarams ceremonija pagerbia išskirtinius pasiekimus scenoje, užkulisiuose, orkestro ložėje ir daugelyje kitų operos meno sričių. Nominacijos skiriamos ir trupėms, chorams, jauniesiems atlikėjams, debiutantams, o taip pat įteikiamas specialus Gyvenimo pasiekimų apdovanojimas. Būtent jaunojo atlikėjo kategorijoje jau yra laimėjusi Asmik, o tai pat ir dar viena lietuvė – Justina Gringytė.

Šio vakaro metu pasirodymus surengė tokios operos žvaigždės, kaip Charles Castronovo, Joyce El-Khoury, David Butt Philip ir Vivica Genaux, skambėjo Orpheus Sinfonia orkestras, diriguojamas Oliver Gooch‘o.

2019 metais dvidešimtyje skirtingų kategorijų buvo pristatyti virš 100 nominantų. Juos visus iš tūkstančių pasiūlytųjų, atrinko ekspertų komisija, kuriai vadovauja vieno svarbiausių, nuo 1950-ųjų publikuojamo operos menui skirto leidinio „Opera Magazine“ redaktorius John Allison.

 

Įkurti filantropo ir operos mėgėjo Harry Hymano, šie apdovanojimai skiriami ne tik pagerbti gerai žinoma žvaigždes, bet ir remti ateinančią talentų kartą. Tarptautiniai Operos apdovanojimai taip pat renka lėšas specialiam labdaros fondui, kuris padeda tobulėti operos talentams visame pasaulyje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button