UAB „Grinda“ administruojami Vilniaus gyvūnų globos namai (VGGN) gyventi priėmė 17 gyvūnų, atvežtų iš karo siaubiamos Ukrainos.  

Gyvūnų atvežimą iš karo zonos suorganizavo gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“. Prie sklandžios gyvūnų kelionės į Lietuvą taip pat prisidėjo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“. 

„Pas mus šiuo metu gyvena 16 kačių ir viena jauna kalytė. Mes atviromis širdimis ir rankomis juos priėmėme pas save, atlikome nuodugnią veterinarinę apžiūrą. Gyvūnų būklė, įvertinus patirto streso lygį, gera – jie ėda ir laka“, – sako VGGN vadovė, veterinarijos gydytoja Agnė Žėbienė. 

Prieš pradedant ieškoti naujų šeimininkų, gyvūnai iš Ukrainos bus karantinuojami atskirose tam pritaikytose patalpose. Tokiu būdu bus užkirstas kelias pavojingoms ligoms plisti. Pagrindinis nerimas, kuris jaučiamas visoje ES, – tai didelės rizikos pasiutligės protrūkiams. 

Pasiutligės ir kitų užkrečiamų ligų pavojus yra labai didelis, todėl yra svarbu matyti ir įvertinti galimas pasėkmes visuomenės ir gyvūnų sveikatai. Nereikia pamiršti, kad pasiutligė mirtinai pavojinga ne tik gyvūnams, bet ir žmonėms. Lietuvoje jau trejus metus pasiutlige nebeserga nei naminiai, nei laukiniai gyvūnai. Tai pasiekti reikėjo 20 metų nuoseklaus ir kruopštaus darbo bei milijoninių išlaidų taikant sistemingą laukinių ir namuose laikomų gyvūnų vakcinaciją.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist