Gyvenimas

Vaikų rašytojas T. Dirgėla naujausią knygą kurs IKEA‘oje

Mylimas vaikų rašytojas, 31-os knygos mažiesiems skaitytojams autorius Tomas Dirgėla, naują savo kūrinį rašys parduotuvėje IKEA. Čia nuo vakar visą savaitę, per kurią ir planuoja parašyti knygą, bus galima su juo susitikti ir pamatyti, kaip ji gimsta. Mažųjų gerbėjų jis mielai lauks šiltam pokalbiui, autografų dalinimui ar bendrai nuotraukai.

Naują knygą, kurią įkvėpė žinomas kompiuterinis žaidimas, autorius rašys vis kitoje Vilniuje esančios parduotuvės vietoje. Idėją parašyti knygą būtent čia autoriui pasiūlė vienas iš jo mažųjų skaitytojų.

Nauja knyga tikisi sudominti dar daugiau vaikų

„Įprastai knygas rašau labai greitai – apie savaitę, ir pastaruoju metu vis kyla minčių susigalvoti kokių rašymo iššūkių. Štai neseniai pabandžiau knygą sukurti man svetimoje aplinkoje – Nidoje, ir pavyko parašyti vos per 5 dienas. Šįkart rašymo iššūkių man sugalvoti pakviečiau savo skaitytojams ir vienas jų buvo labai įdomus – kurti knygą IKEA‘oje“, – apie idėjos gimimą pasakoja kūrėjas.

 

Nors kurti parduotuvėje yra iššūkis ir rašytojui tai bus pirmas kartas, IKEA aplinka rašytojui pakankamai gerai pažįstama. Jis neabejingas ikoniškiems švediškiems kukuliams, didelė dalis baldų namuose taip pat būtent iš čia.

„Rašymo vietos parduotuvėje kasdien vis keisis – taip iššūkis įgaus daugiau prasmės ir sukels dar daugiau kliūčių. Rašysiu įvairiose, net ir netikėčiausiose vietose ekspozicijų erdvėse, vaikų skyriuje, būtinai ir Švediškame restorane, nes esu legendinių švediškų kukulių gerbėjas. Pačiam įdomu, kur rašyti bus sunkiausia, o kur viskas eisis labai lengvai“, – sako T. Dirgėla.

Autorius šiek tiek atskleidžia, apie ką bus naujoji knyga: „Tai bus istorija, susijusi su vienu populiariu Lietuvoje ir pasaulyje kompiuteriniu žaidimu. Tikiuosi, kad pasirodžius šiai istorijai mano skaitytojai ant viršelio matydami ne tik mylimo rašytojo pavardę, bet ir mėgstamo žaidimo pavadinimą, skaitymą pamils iš naujo. Ir dar viliuosi, kad ji, kaip ir didelė dalis kitų mano kūrinių, sudomins ir knygų dar nepamilusius vaikus. Žinoma, pirmiausia ją dar reikia parašyti“.

 

Kur dažniausiai gimsta knygos?

Jei įdomu, ar autoriui kurti netrukdys parduotuvės šurmulys – jis prie to sako esąs pripratęs, mat pats augina tris vaikus, tad šurmulio netrūksta ir namuose.

„Anksčiau, rašant pirmąsias knygas, tyla būdavo būtina. Bet kai tapau tėčiu trečią kartą, į pagalbą rašant atėjo ausinės ir elektroninė muzika. Tačiau viskas baigėsi tuo, kad dabar, jeigu už kambario durų negirdžiu savo vaikų, negaliu susikaupti. Pripratau prie jų skleidžiamo triukšmo, tad malonu girdėti juos šurmuliuojant, tol kol jie ne tame pačiame kambaryje, kuriame tuo metu gimsta nauja mano knyga“, – juokiasi T. Dirgėla.

Dažniausiai rašytojas kūrybiniu procesu užsiima miegamajame, kur dabar stovi nedidelis stalas su kompiuteriu ir kėde – daugiau kūrėjui nieko nereikia.

 

Parduotuvėje IKEA autorius savo naujausią knygą rašys kasdien liepos 26 d. –  rugpjūčio 3 d. (išskyrus 30 d., šeštadienį), nuo 13 iki 18 val. Visi norintys gali užsukti pasikalbėti, nusifotografuoti ar paprašyti autografo.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button