Gyvenimas

Apklausa: 40,5 proc. užsienyje gyvenančių lietuvių rimtai galvoja apie sugrįžimą į šalį

40,5 proc. užsienyje gyvenančių lietuvių rimtai galvoja apie sugrįžimą į Lietuvą, rodo Užimtumo tarnybos užsakyta užsienyje gyvenančių tautiečių apklausa.

Kaip pranešė tarnyba, 12,4 proc. ne tik svarsto, bet ir teigia labai norintys sugrįžti.

Pasak tarnybos, sugrįžti į gimtąją šalį svetur gyvenančius lietuvius labiausiai motyvuotų geras atlyginimas, garantuojantis finansinį stabilumą (60,7 proc.). 40,5 proc. paminėjo šeimos, draugų ir artimųjų įtaką, 28,4 proc. – galimybę dirbti mėgstamą darbą, 26 proc. – kultūrinius bei politinius pokyčius Lietuvos visuomenėje.

 

Detali respondentų analizė pagal sociodemografinius rodiklius parodė, kad ateityje grįžti į Lietuvą labiau norėtų vyrai nei moterys, dažniau – vyresnės amžiaus grupės asmenys (nuo 55 metų). Dažnas sugrįžti norintis lietuvis neturi vaikų bei gyvena užsienyje iki dvejų metų. Didelė dalis sugrįžti norinčių emigrantų yra samdomi darbuotojai ar bedarbiai Danijoje, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje ar Norvegijoje.

„Analizuojant apklausos dalyvių prioritetus darbo vietai, galima pastebėti, kad 41,1 proc. respondentų neturi konkrečių reikalavimų, nes labiausiai juos motyvuoja tiesiog finansinis stabilumas, geras atlyginimas. 27,5 proc. respondentų grįžę norėtų užsiimti nuosavu verslu, 17,1 proc. – dirbti tarptautinės įmonės padalinyje. Vos 4,3 proc. sutiktų dirbti mažoje ar vidutinėje įmonėje ir tik 1,6 proc. – lietuviško kapitalo stambioje įmonėje“, – teigiama pranešime.

Daugiausiai – 46 proc. apklaustųjų teigė, kad Lietuvoje norėtų uždirbti nuo 1201 iki 2 tūkst. eurų per mėnesį. 11 proc. tikisi 2001–3 tūkst. eurų mėnesinio atlyginimo, o dar 11 proc. viliasi uždirbti daugiau nei 3 tūkst. eurų. 15 proc. apklaustųjų Lietuvoje norėtų uždirbti 1000–1200 eurų, o 3 proc. nurodė, kad jiems užtektų iki tūkstantį eurų eurų siekiančios algos.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Europa
Europa
22 dienas (-ų)

Nereikia dėstyti nesąmonių,į ubagų Lietuva niekada negrišiu.nes mokesčiai Lietuvoj yra 5,5karto didesni negu Anglijoj ir nieks dėl skolingu centų neblokuoja bankų kortelių su didelėm Simon kaip vergu Lietuvoje

Vardas
Vardas
23 dienas (-ų)

Tuoj pasipils komentarai iš išminčių, kurie neturi jokios kvalifikacijos, bet Lietuvoje nori milijono, nors tuo pat metu stebuklingame užsienyje egzistuoja dešimtimis susigrūdę į vieną kambarį barake 🙂 Svarbu UŽSIENIS!!!

EMI
EMI
23 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vardas

Fuck off stupid ashole

Paskutinį kartą redaguota 23 dienas (-ų) (EMI)
Vytautas
Vytautas
23 dienas (-ų)

🤣 🤣 🤣

Cosmopolitas
Cosmopolitas
23 dienas (-ų)

😀

Back to top button