Gyvenimas

Trispalvės spalvomis pasidabino Los Andželo šv. Kazimiero parapijos salės stogas

103-iųjų Valstybės atkūrimo dienos metinių proga Los Andželo lietuviai prisijungė prie Pasaulio lietuvių bendruomenės „Trispalvių jūros pasaulyje“ iniciatyvos, kurią įkvėpė Laisvės gynėjų dienos proga Santa Monikoje, Ramiojo vandenyno pakrantėje „pasodinta“ tūkstančių neužmirštuolių pieva.

Šįkart Los Andželo lietuviai taip pat nustebino išradingumu – geltona, žalia ir raudona spalvomis nudažytas beveik 300 kv.m. ploto Los Andželo šv. Kazimiero lietuvių parapijos salės stogas, pretenduojantis būti įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia tautinės vėliavos spalvų dekoracija užsienyje.

„Los Andželo oro uostas – trečias pagal dydį pasaulyje, į jį kasdien leidžiasi ir iš jo kyla šimtai lėktuvų. Džiaugiuosi, kad nuo šiol ne tik praeiviai žinos, kad Los Andželo šv. Kazimiero parapijoje yra įsikūrusi „mažoji Lietuva“, tačiau kiekvienam lietuviui brangiausios spalvos bus aiškiai matomos ir iš paukščio skrydžio”, – teigė laikinoji generalinė konsulė Agnė Gurevičienė.

 

2019 m. “mažąja Lietuva” vadinamoje Los Andželo šv. Kazimiero parapijoje, kurioje įsikūrusi ir ilgiausiai be pertraukų JAV veikianti lituanistinė mokykla, buvo užfiksuotas dar vienas Lietuvos rekordas – didžiausią iš raidžių pagamintą Los Andžele gyvenusio Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Mykolo Biržiškos portretą sukūrė garsi Lietuvos menininkė Jolita Vaitkutė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button