GyvenimasMiestas

Tai įvyko: Vilnius tapo didžiausiu miestu Baltijos šalyse

Vilnius aplenkė Rygą pagal gyventojų skaičių. Tokiu būdu Lietuvos sostinė tapo didžiausiu miestu visose Baltijos šalyse pagal gyventojų skaičių.

2022 metų duomenimis, Vilniuje gyvena 615 242 (2022 m. rugpjūčio 30 d. duomenys) ir tai yra 10 tūkst. gyventojų daugiau nei Rygoje. Latvijos sostinėje gyvena 605 802 piliečių, tai yra 9 tūkst. žmonių mažiau nei pernai. Būtent sumažėjęs gyventojų skaičius Rygoje lėmė Vilniaus pirmavimą Baltijos šalyse. Estijos sostinėje, Taline, gyvena 437 811 piliečių.

Apie atnaujintus Rygos gyventojų skaičius pateikia Latvijos statistikos departamentas (plačiau susipažinti su statistika galima čia).

 

Moteriškos lyties atstovių mieste gyvena žymiai daugiau negu vyrų. Rugpjūčio 30 d. duomenimis Vilniuje gyvena 329 321 moterų ir 285 921 vyrų.

Seniausias žmogus Vilniuje turi 113 metų, yra vyriškos lyties ir gyvena Pašilaičiuose. Viso Vilniuje gyvena 76 žmonių, kuriems yra virš 100 metų. Beje ir čia pirmauja moterys: senjorių, kurioms yra virš 100 metų, mieste yra 55, o vyrų tik 21.

Statistika taip pat rodo, kuriame miesto rajone gyvena daugiausia žmonių. Pirmoje vietoje yra Verkiai (53 767), antroje ir trečioje atitinkamai Žirmūnai (43 522) ir Pašilaičiai (42 465). Šiek tiek mažiau žmonių yra Antakalnio rajone (42 288), o penketuką uždaro Naujoji Vilnia (41 352).

 

Plačiau susipažinti su statistika galima Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
104 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Realistas

Nu ir ką? Atvažiavo rusakalbiai gudai, ir tokie pat rytų ukrainiečiai, suleido vaikus į rusiškas, net lenkiškas mokyklas. O Rygoj, ir visoj Latvijoje visos slavų mokyklos verčiamos į latviškas. O mūsiškiai bukagalviai jau Vilnių vėl artėjančiai okupacijai ruošia? Kam mums tos svetimos mokyklos? Skubiai keist į lietuviškas!

vilnietis

Esi ne “realistas”, o provincialus nacionalistas. Rusakalbiai Vilniuje – ne svetimkūnis, o Vilniaus tapatumo dalis. Jei kažkas nepatinka, galėjai pasilikti savo nacionaliniu požiūriu švariame kaime ir nereikėjo keltis į Vilnių

Ne Boomer'is

Siūlau padirbti ant mąstysenos biški, nes matos, kad 20 amžiuje užstrigęs. Pas latvius apie 40% rusakalbių, mes tokios problemos neturim.

Tomas

Puiku, lauksim kada bus milijonas!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button