MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Gyvūnai. Šuo.
Nuotr.: Grindos
Gyvenimas

Šunų „Tinder“ – pakvieskite į „pasimatymą“ keturkojį iš prieglaudos

Lietuvių komanda sukūrė mobiliąją programėlę, kuri padeda išsirinkti šunį iš prieglaudos. Programėlės kūrėjai sako, kad ši naujovė turėtų palengvinti naujų augintinių paieškas.

Vien Vilniaus gyvūnų prieglaudoje „SOS gyvūnai“ amsi daugiau nei šimtas šunų. Kai kurių niekas nepriglaudžia jau kelerius metus. Tačiau dabar išsirinkti keturkojį draugą galima telefone.

Lietuviai visai neseniai sukūrė mobiliąją pažinčių programėlę, kuri veikia panašiai kaip „Tinder“, tačiau yra skirta pažintims ne tarp žmonių, bet tarp žmonių ir gyvūnų.

Iš daugybės nuotraukų galima išsirinkti labiausiai patinkantį šunį. Surasti naują keturkojį draugą padės ir aprašymas, kaip jis atvyko į prieglaudą. Iš labiausiai patikusių šunelių reikia išsirinkti vieną arba kelis, kuriam norima paskirti „pasimatymą“.

Neseniai kelių entuziastų komanda surinko dviejų Vilniaus prieglaudų šunų istorijas ir kartu su nuotraukomis paskelbė mobiliojoje programėlėje „GetPet“. Pasak programėlės kūrėjų, per kelias dienas ją į savo išmanųjį įrenginį parsisiuntė daugiau nei 500 žmonių.

„Kanalų viešinti apie gyvūnėlius iš prieglaudų yra labai daug, bet nėra vienos vietos, kur juos būtų galima paprastai rasti, todėl nusprendėme „Tinderio“ principu sudėti į vieną mobiliąją aplikaciją gyvūnus“, – sako vienas iš programėlės kūrėjų Vaidas Gecevičius.

Prieglaudos vadovė tikisi, kad toks naujas gyvūnų paieškos būdas paskatins žmones priglausti daugiau augintinių. 

Programėlės kūrėjai kviečia ne tik pasidžiaugti gyvūno nuotrauka ekrane, bet ir ateiti į „pasimatymą“, jį pavedžioti, artimiau susipažinti. Patinkantį keturkojį iš pradžių bus galima priglausti laikinai – dviem savaitėms. Globėjas turės asmeninį pagalbininką, kuris atsakys į klausimus, padės pažinti naująjį augintinį.

Dabar naudojantis programėle galima išsirinkti iš beveik 50 įstaigose laikomų šunų. Projekto autoriai tikisi ateityje bendradarbiauti su daugiau Lietuvos prieglaudų.

LRT TV naujienų tarnybaLRT.lt

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Ant Vrublevskių bibliotekos sienos Vilniuje grąžinama J. Noreikos atminimo lenta

BNS

Penktadienį baigsis šildymo sezonas

Evaldas Činga

Trijų Kryžių paminklas nušvito Prancūzijos vėliavos spalvomis

BNS

Šiandien kauks sirenos, bus tikrinama gyventojų perspėjimo sistema

Evaldas Činga

Trys kryžiai nušvis Prancūzijos vėliavos spalvomis

BNS

Baltasis tiltas vieną dieną nusidažys kraujo spalva

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika