Gyvenimas

Skiepai nuo erkinio encefalito – visiems pedagogams

Savivaldybė, rūpindamasi darželių pedagogų ir jų padėjėjų saugiomis darbo sąlygomis, šį mėnesį pradės skiepijimą nuo erkinio encefalito. Mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė pabrėžia, kad skiepai nuo erkinio encefalito yra vienintelė erkių platinamų ligų prevencijos priemonė, todėl norint saugiai bei kokybiškai organizuoti vaikų ugdymą lauko erdvėse, būtina pasirūpinti darželių darbuotojų sveikata. 

„Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, didžioji vaikų ugdymo dalis yra organizuojama lauke. Norint užtikrinti jų saugumą, Vilniaus miesto savivaldybė imasi erkių platinamų ligų profilaktikos priemonių, kurių efektyviausia ir vienintelė nuo erkinio encefalito – skiepai“, – teigia E. Tamošiūnaitė. 

Savivaldybė, rūpindamasi su mažiausiais dirbančiųjų sveikata, atsižvelgdama į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbo specifiką bei augančius sergamumo erkinio encefalitu skaičius, priėmė sprendimą paskiepyti visus pedagogus, išreiškusius poreikį. Žinoma, kad šiandien poreikį vakcinai nuo erkinio encefalito išreiškė apie 2000 specialistų ir jų padėjėjų.

 

Toks sprendimas priimtas rudens pradžioje, kadangi sostinės savivaldybės įstaigos „Vilnius sveikiau: geros savijautos biuro“ (toliau – Biuras) specialistai įspėja, kad šiltėjant klimatui, erkių aktyvumas išlieka beveik visus metus. 

Grynas oras vaikams būtinas

Anot Biuro sveikatos specialistų, vaikų sveikatai ypač svarbus sveikos gyvensenos elementas yra fizinis aktyvumas. Jie atkreipia dėmesį, kad ypač svarbu sveikos gyvensenos įpročius formuoti jau nuo ankstyvos vaikystės. 

 

Buvimas gryname ore ir fizinis aktyvumas užtikrina pilnavertišką vaiko emocinės bei fizinės sveikatos vystymąsi: padidėja vaikų koncentracija, gamtinėje aplinkoje vaikų stambiosios motorikos raida yra spartesnė. S. Herrington ir K. Studtmann atliktų tyrimų duomenimis, natūrali gamta skatina socialinę, emocinę ir kognityvinę vaiko raidą. Taip pat itin aktualus prasmingo žaidimo lauke privalumas – patyčių, konfliktų ir sužeidimų, kurie atsitinka vaikams konfliktuojant, mažinimas. 

Savivaldybė, suprasdama vaiko buvimo lauke svarbą tiek jo psichikos ir fizinės sveikatos raidai, tiek dabartinėje šalies situacijoje, siekiant maksimalaus apsisaugojimo nuo COVID-19, rūpinasi ne tik darželių darbuotojais, bet ir skatina visus vilniečius išlikti budriems ir rūpintis savo ir savo vaikų sveikata.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button