Vilniaus miesto ansamblis „Synaesthesis“ – ne formaliai, o iš tikrųjų tapatinasi su sostinės kultūriniu kraštovaizdžiu. Šios meilės išraiška – naujas vaizdo klipas, suliejantis šiuolaikinės muzikos skambesį ir miesto vaizdus.

Vilnius iš paukščio skrydžio šįkart „suskambėjo“ austrų menininko Andreaso Trobollowitschiaus neseniai festivaliuose „SPOT“ ir „Open House“ pristatytų kūrinių „Santa Melodica Orkestra“ ir „ze verha II“ ištraukomis.

Spalvos ir garsai, formos ir skoniai, juntami kaip viena – būtent tai reiškia žodis „Synaesthesia“, pasufleravęs vardą šiuolaikinės muzikos ansambliui „Synaesthesis“. Įsikūręs 2013 m. šis kolektyvas žingsnis po žingsnio tapo vienu ryškiausių šiuolaikinės muzikos ambasadorių Lietuvoje, kurio vis dažniau laukia ir tarptautinės scenos.

Visgi 2019 m. gavęs Vilniaus miesto kolektyvo vardą, „Synaesthesis“ save tapatina su „gimtuoju miestu“ ir nori būti integralia, gyva sostinės kultūros dalimi.

„Veikiame pagal tai, kaip Vilnius mus priima, atmeta, kviečia ar atstumia. Pagal tai, kas į Vilnių patenka, kas jam yra svetima, o kas – sava. Vilnius pilnai formuoja tai, kaip mes veikiame, ir man atrodo, kad pasauliui esame įdomūs būtent dėl to, kad esame iš Vilniaus. O šiam mes svarbūs tuo, ką atvežame iš pasaulio. Šis vardas – tai didžiulė garbė, nes Vilnius yra nuostabus, fantastiškai besivystantis miestas“, – viename interviu pasakojo ansamblio meno vadovė, pianistė Marta Finkelštein.

„Synaesthesis“ neseniai pradėjo vykdyti projektą „Ryškiausių užsienio kompozitorių platforma“, kuriame pirmąjį pristatė improvizacinės ir elektroakustinės muzikos kūrėją, austrų menininką A. Trobollowitschių.

Kūriniai „Santa Melodika Orkestras“ ir specialiai Žemės ūkio ekonomikos instituto ir skaičiavimo centro stogui sukurta įvietinta kompozicija „ze verha ll“ buvo atlikti šiuolaikinio gatvės teatro festivalio „SPOT“ ir atviros architektūros savaitgalio „Open House“ programose.

Šių įvykių vaizdas bei garsas užfiksuoti ansamblio pristatomame naujame vaizdo klipe, kuriame atsiveria akį traukiančios Vilniaus panoramos.

Projekto partneriai – šiuolaikinio gatvės teatro festivalis „SPOT“ ir atviros architektūros savaitgalis „Open House“. Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba ir miesto savivaldybė.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist