MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: Lietuvos nacionalinis muziejus
Gyvenimas

Šį sekmadienį – galimybė nemokamai apsilankyti Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir jo padaliniuose

Šiais metais net 12 kartų Lietuvos nacionalinį muziejų ir jo padalinius bus galima aplankyti nemokamai. Tokia proga galima pasinaudoti paskutinį mėnesio sekmadienį. Tuomet dirbs visi Lietuvos nacionalinio muziejaus padaliniai, tad nepraleiskite progos apsilankyti.

Lietuvos nacionalinio muziejaus, saugančio daugiau kaip pusantro milijono eksponatų, Naujojo arsenalo (Arsenalo g. 1) ekspozicija skirta Lietuvos valstybės istorijai nuo valstybės susidarymo iki XX amžiaus ir lietuvių etninei kultūrai. Čia rasite ne kopijas, bet eksponatų originalus. Eidami iš vienos salės į kitą keliausite ne tik įvairiais Lietuvos istorijos laikotarpiais, bet ir turėsite progą susipažinti su turtingiausia šalyje tekstilės kolekcija.

Senajame arsenale (Arsenalo g. 3) archeologijos ekspozicijoje – tai, kas vertingiausia – patys seniausi archeologiniai radiniai, kai kurie jų siekia XI tūkstantmetį prieš Kristų. Apeiginė lazda su briedės galva – eksponatas, kurį būtina pamatyti.

Palypėję į Gedimino kalną apsilankykite Gedimino pilies bokšte (Arsenalo g. 5), kur, žvelgdami pro septynis bokšto langus, 3D projekcijoje išvysite, kaip keitėsi ir kokias negandas teko išgyventi Vilniui nuo XIV iki XX amžiaus. Atsidūrę pilies bokšto aikštelėje išvysite nuostabų sostinės panoraminį vaizdą, ir – priminsime – visa tai visiškai nemokamai.

Kai jau patrauksite senamiesčio link ir eisite pagrindine – Pilies – gatve, nesukite iš kelio ir netrukus prieisite Signatarų namus (Pilies g. 26). Čia klasikinėmis ir naujomis technologinėmis priemonėmis pristatomas Lietuvos kelias į valstybingumą nuo XIX amžiaus antros pusės iki lemtingojo Vasario 16-osios Akto pasirašymo. Po apsilankymo būsite maloniai nustebinti, kaip įdomiai ir skoningai gali būti pristatytas vienas svarbiausių Lietuvos istorijos momentų.

Keliaudami Pilies gatve toliau, prieisite miesto rotušę, šalia kurios įsikūrę Kazio Varnelio namai-muziejus (Didžioji g. 26). Tai vienas iš nedaugelio muziejų sostinėje (ir Lietuvoje), norint kurį aplankyti reikia užsiregistruoti iš anksto. Kazio Varnelio namuose-muziejuje Jus visuomet lydi gidas. Klausiate – kodėl? Po apsilankymo toks klausimas tikrai nekils.

Reikės dar truputį paėjėti siauromis senamiesčio gatvelėmis, kol pasieksite Vilniaus gynybinės sienos bastėją (Bokšto g. 20). Joje gyvenančio Bazilisko dabar jau niekas nenori nugalabyti, su juo ateinama susipažinti. Ši vieta slepia nemažai įvairių mįslių, norėdami jas įminti užsukite vidun.

Na, o kai savaitgalį sumanysite pabėgti iš Vilniaus ir lankysitės Kudirkos Naumiestyje, užsukite į Vinco Kudirkos muziejų (V. Kudirkos g. 29). Čia susipažinsite ne tik su miestelio istorija, bet ir su Tautiškos giesmės autoriumi. Tikimės, kad antrame muziejaus aukšte nesunkiai rasite kelią iš labirinto.

Jono Basanavičiaus gimtinė (Gimtinės g. 17, Ožkabalių I kaimas) lankytojų labiausiai pamėgta dėl šalia pasodinto ąžuolyno. Būkit tikri, pasivaikščioję po Baltų, Knygnešių, Pasaulio lietuvių ir kitas giraites pasisemsite jėgų dar tūkstančiui kitų kelionių.

Ir kai vasaros sekmadienį lankysitės Palangoje, turėkite mintyje, kad šiame poilsiautojų pamėgtame mieste esama sodybos (Vytauto g. 23), kurioje įkurta memorialinė ekspozicija, skirta pirmajam Palangos burmistrui Jonui Šliūpui (1861–1944).

Paskutinis mėnesio sekmadienis – galimybė nemokamai apsilankyti Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir jo padaliniuose.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Įspūdingas Pavilnio moksleivių statinys: nulipdė 7 metrų besmegenį

LRT.lt

Pasaulis siunčia 101 sveikinimo žodį Lietuvai (VIDEO)

Evaldas Činga

Valentino dienos staigmenos: 7 idėjos romantiškai dienai

Evaldas Činga

55-erių metų ir vyresni vilniečiai kviečiami dalyvauti projekte

Evaldas Činga

Sostinė skiria daugiau dėmesio senjorams: kuria unikalią erdvę Žirmūnuose

Evaldas Činga

Orų permainos iškėlė varveklių problemą: kas atsakingi ir kur kreiptis patyrus žalą?

LRT.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika