MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Gyvenimas

Seimo skaitykla bus atvira ir visuomenei

Nuo kovo 10 d. prasidėsiančios Seimo pavasario sesijos kitose Seimo III rūmų patalpose įsikūrusi skaitykla atvers savo fondus ne tik Seimo nariams ir Seimo kanceliarijos darbuotojams – jos paslaugomis galės naudotis ir visuomenė, kadangi patekti į naująsias patalpas specialaus leidimo nereikės. 

„Labai svarbu akcentuoti – biblioteka nėra naikinama, uždaroma ar iškeliama. Skaitykla perkeliama į tame pačiame pastate esančią kitą erdvę, į kurią galės patekti visi žmonės. Po skaityklos vietos pakeitimo sukauptu fondu galės naudotis bet kuris šalies gyventojas. Siekiame būti atviri žmonėms, kad parlamente jie turėtų vietą bet kada užeiti, skaityti, domėtis, bendrauti“, – kalbėjo Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Be to, skaitytojams bus atviri ir Seimo Europos informacijos biuro sukaupti specializuotos literatūros fondai.

Iki kovo 10 d. vyks patalpų atnaujinimo darbai, todėl skaitykla laikinai lankytojų nepriims. Šioje Seimo III rūmų dalyje bus įrengta ir nauja komiteto darbui skirta posėdžių salė, kurioje bus galima patogiai priimti į posėdžius kviečiamus visuomenės atstovus.

Kaip primena ELTA, ketvirtadienį Seimo narys socialdemokratas pareiškė, kad esą „valstiečiai“ iškrausto Seimo biblioteką. 

„Seime neseniai buvo sustabdytas „valstiečių“ bandymas likviduoti valstybinės reikšmės Medicinos biblioteką, dabar, aiškėja, bandoma iškraustyti iš patalpų ir Seimo biblioteką“,- sako Seimo narys Juozas Olekas. 

Apie tokius „valstiečių“ planus sužinojęs parlamentaras įžvelgia pavojingas tendencijas.

„Ar į Lietuvą grįžta viduramžiai? Seimo biblioteka gavo nurodymą skubiai atlaisvinti patalpas, iškraustyti visas knygas. Seimas – be bibliotekos. Turbūt būtume pirmas toks parlamentas pasaulyje. Mano žiniomis, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė pareikalavo erdvesnių patalpų posėdžiams. Iš pradžių į Seimą atėjęs Ramūnas Karbauskis užsimanė didesnio kabineto, dabar – kita „valstietė“ Asta Kubilienė. Bet ar tai reiškia, kad dėl to turėtų būti iškraustoma biblioteka?“ – klausia Seimo narys J. Olekas.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Pasaulis siunčia 101 sveikinimo žodį Lietuvai (VIDEO)

Evaldas Činga

Valentino dienos staigmenos: 7 idėjos romantiškai dienai

Evaldas Činga

55-erių metų ir vyresni vilniečiai kviečiami dalyvauti projekte

Evaldas Činga

Sostinė skiria daugiau dėmesio senjorams: kuria unikalią erdvę Žirmūnuose

Evaldas Činga

Orų permainos iškėlė varveklių problemą: kas atsakingi ir kur kreiptis patyrus žalą?

LRT.lt

Dėl gripo pamokos nevyksta 23-ose mokyklose

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika