Gyvenimas

Seime priimtas įstatymas dėl augančių dujų kainų išdėstymo

Seimas ketvirtadienį priėmė įstatymo pakeitimus, numatančius išdėstyti gamtinių dujų kainų augimą vartotojams.

Už Gamtinių dujų įstatymo pakeitimus balsavo 75 parlamentarai, prieš balsavo 2, o susilaikė 47 Seimo nariai.

Šiomis pataisomis siūloma leisti stabdyti gamtinių dujų kainų augimą šildymui ties 30 proc., o viryklėms – 20 proc.

 

Kaip prieš ketvirtadienio parlamento posėdį sakė energetikos ministras Dainius Kreivys, Rusijai planuojant didinti Europai tiekiamų dujų kiekį ir krentant jų kainoms, energijos kainų šuolio stabdymas gali būti mažesnis, nei numatyta anksčiau.

„Situacija rinkose šiek tiek keičiasi. Putinui pradėjus pildyti dujų saugyklas Europoje, dujų kainos pradėjo drastiškai kristi ir šiandien jos nuo piko nukritusios 30 proc. Tai reiškia, kad situacija Europos Sąjungos mastu stabilizuojasi“, – teigė ministras.

„Galbūt tokios drastiškos intervencijos nereikės. Be abejo, paramos ir kainų piko nuėmimo reikės, bet tokiu mastu, kuriuo buvo planuojama prieš gerą mėnesį, galbūt nereikės“, – tikimybę, kad dujų kainos augs mažiau nei prognozuota, aptarė D. Kreivys.

 

Ministras taip pat patikino, kad parlamentas, priimdamas energijos kainų augimą stabdančius įstatymo pakeitimus, tik suteiks galimybę Valstybinei energetikos reguliavimo tarnyba nuspręsti, per kokį laikotarpį išdėstyti augančias kainas, tad augimas gali būti paskirstytas ir trumpesniam nei penkerių metų laikotarpiui, kuris numatomas pataisomis.

Lukas Juozapaitis (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
olandas
olandas
25 dienas (-ų)

Ir kaip jie planuoja stabdyt tą augimą? Prašys, kad Rusai pigiau parduotų? Kiek žinau Lietuva savo dujų išteklių neturi, tai dujos kainuoja tiek kiek kainuoja globalioj rinkoj. Čia ne kainų augimo stabdymas, o tiesiog paskola ateičiai, mokesčių mokėtojai turės anksčiau ar vėliau šitą nesamonę padengt…

Adas
Adas
25 dienas (-ų)

Pasirodo Šimašiaus teamas cenzūruoja komentarus. Ne pirmąkart pastebiu! žinokit, žmonės, kokia tai Laisvės partija! PAsirodo kaip UAB’as. Pasilieka tik tai, kas jiems naudinga. Ir neduokdie užsiminsi už draugelio Masiulio MG butelio dėžutę.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button