Gyvenimas

Savivaldybė ieško patrauklesnio vaikų žaidimų aikštelių įvaizdžio: laukia naujovės

Miesto veidą greitu laiku pakeis naujos rūšies vaikų žaidimų aikštelės. Šimtus aktyvaus laisvalaikio vietų mažiesiems pastaraisiais metais įrengusi miesto savivaldybė artimiausiu metu planuoja įsigyti naujo tipo aikštelių ir įrengti jas ten, kur labiausiai trūksta. 

„Mums tai proga dar aukščiau kilstelėti vaikų žaidimo aikštelių įrengimo kokybės kartelę, o vaikams neabejotinai bus džiaugsmas išbandyti kitokius žaidimų įrenginius – šioje srityje labai svarbi įvairovė. Pastaraisiais metais rinkoje tikrai atsirado naujovių, be kita ko, ir įrenginių, skirtų paaugliams“, – sako vicemeras Vytautas Mitalas. 

Aikštelės bus skirstomos į dvi grupes – vaikams nuo ir iki 6-erių metų. Abiem atvejais tikimasi daugiafunkcių kompleksų, kuriuose būtų sūpynių, spyruokliukų, karuselių, laipynių ir daugiafunkcių įrenginių neįgaliesiems. Komplekso įvairovė priklausys pirmiausia nuo aikštelei skirti įmanomo ploto, planuojama, kad jis turi siekti iki 300 kv. m. 

 
Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Savivaldybė tikisi, kad tiekėjas pasiūlys ir išskirtinio dizaino, skirtingoms temoms – jūros ir laivų, tvirtovių, miesto džiunglių, paplūdimio, kosminę ar saugiam eismui skirtų vaikų žaidimų aikštelių įrenginių. Vienai tokiai aikštelei planuojama skirti ne mažesnį nei 300 kv. m plotą. 

Mažieji vilniečiai jau turi galimybę išbandyti naują žaidimų aikštelių dangą, kurią artimiausiam laikotarpiui svarsto rinktis savivaldybė. Renkantis iš pastaraisiais metais naudotos birios (žvyro) dangos, vientisos lietos gumos dangos, keli argumentai – kainos ir kokybės bei naudojimo komforto santykis – motyvavo rinktis hibridinę dangą (su įterpta natūralia veja). Tokią dangą jau šiandien galima išbandyti naujoje aikštelėje Taikos gatvėje – savivaldybei tai proga išsiaiškinti, kaip ją vertina mažieji aikštelės lankytojai. 

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Vaikų žaidimo aikštelėse turės būti įrengta ir suoliukų,  ir LED šviestuvais apšviestų šiukšliadėžių. Vietų naujoms vaikų žaidimų aikštelėms ieškoma atsižvelgiant į gyventojų prašymus, jos renkamos nepažeidžiant reiklių higienos normų: ne arčiau kaip 10 m nuo buitinių ir antrinių atliekų konteinerių, gatvių, automobilių stovėjimo aikštelių bei elektros tinklo įrenginių.

 

Savivaldybė planuoja jau rudenį pakviesti tiekėjus dalyvauti viešųjų pirkimų konkurse tokioms aikštelėms įsigyti, o kitąmet pavasarį ir vasarą pirmąsias aikšteles atverti mažiesiems. Naujoms vaikų žaidimų aikštelėms įsigyti sostinės savivaldybė per trejus metus planuoja skirti daugiau nei 2 mln. eurų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
6 mėnesius

Gerb. Vilniaus mere Šimašiau, prašau pastatyti vaikų žaidimo aikštelę, suaugusių treniruoklius, žaliąją zoną prie Pavilnionių gatvės namų. Taip pat reikalauju padvigubinti stalo teniso stalų ir lauko teniso aikštelių skaičių Pašilaičių mikrorajone ir renovuoti visų mokyklų (ypač) esančių arčiausiai Perkūnkiemio mikrorajono stadionus. Iš anksto dėkoju!

Vida
Vida
6 mėnesius

Prašymas įrengti panaikintą vaikų žaidimo aikštelę prie Pavilnionių g. 31, 33, 35 namų. Dėl nelegalių vystytojų veiksmų, statant vaikų žaidimo aikštelę virš požeminio parkingo, turėjome po 12 metų ją išardyti, kitaip Higienos centras būtų išrašęs bendrijai didelę baudą. O mūsų sklype vietos aikštelei nėra, po visu sklypu požeminiai parkingai. Gal gali savivaldybė atiduoti savo šalia esantį sklypą? Būtume dėkingi 😉

Vilnietis
Vilnietis
6 mėnesius

O kodėl tik vaikų žaidimo aikštelės? Kodėl nėra vietos normaliems Vilniečiams? Nei suoliukų nei žalios erdvės nei vietų ramiai pasėdėti ar pasivaikščiuoti, bžvis mažiau žalių skverų – vis daugiau tų žaidimo aikštelių – laukia privaloma būti tik su vaikais ar kaip?

pranas
pranas
6 mėnesius
Atsakinėti į  Vilnietis

“normaliems” vilniečiams:DDD

ne rusu prekems
ne rusu prekems
6 mėnesius

kazkodel Lietuvoje dominuoja RUSU KOMPANIJA KSILL,,,musu miestai kaip samara ar saratovas,,geltonas,zalias plastikas visur

Back to top button