Vilniaus savivaldybė dėl savaitgalį Kaziuko mugės metu nustatytų pažeidimų sieks nutraukti sutartį su mugės organizatoriumi – bendrove „Vikšris“.

Savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pirmadienį pranešė, jog savaitgalį mugės metu gauta pranešimų, kad skiriasi prekybos vietos nuomos įkainiai skirtingiems subjektams. Anot jo, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, apklausę vietos prekeivius, nustatė, kad užsieniečiai už prekybos vietą mokėjo daugiau nei vietos prekybininkai.

„Brangiausiai kainuojanti vieta buvo 69 eurai 66 centai, pranešimus gavome apie tai, kad  tokia vieta buvo parduota už 150 eurų. Taip pat buvo pranešimų ir apie didesnius mokesčius, kad ir 300 eurų, ir 500 eurų tos vietos kainavo, priklausomai nuo to, kurioje vietoje“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė administracijos vadovas.

Anot jo, dalis prekybininkų dėl tokių įkainių atsisakė prekiauti. Mugėje prekiavo svečiai Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Maroko, Turkijos, Libijos. Dar savaitgalį P. Poderskis nurodė, kad didesnį įkainiai buvo taikomi būtent užsieniečiams.

„Nustatėme ir kitokių pažeidimų, kurie buvo padaryti mugės metu. Kreipsimės dėl sutarties nutraukimo, nes sutartis yra grubiai pažeista keliais punktais“, – teigė jis.

P. Poderskis taip pat žada, kad savivaldybė prašys Valstybinės mokesčių inspekcijos atlikti neplaninį mugės operatoriaus „Vikršis“ patikrinimą, turėdama įtarimų, jog dalis pajamų galėjo būti neapskaityta.

„Manau, kad tai yra paskutinė mugė, kurią organizavo šis operatorius“, – sakė P. Poderskis.

Pasak administracijos vadovo, artimiausiu metu bus svarstomi sprendimai, kaip pagerinti mugės organizavimą, tikriausiai mugės dalyvio mokesčio rinkimą perims savivaldybė.

„Manome, kad vienas pagrindinių punktų bus tai, kad rinkliavą už vietas mugėje konkursuos ir rinks savivaldybė, o ne operatorius. Tuo metu operatorius rūpinsis, organizuos pačią šventę“, – sakė jis.

P. Poderskis tikisi, kad tai padės pasiekti skaidrumo.

Kalbėdamas apie kitus pažeidimus, savivaldybės licencijavimo ir leidimų skyriaus vedėjas Gintaras Karanda sakė , kad mugėje buvo prekiaujama masinės gamybos gaminiais, o tai „griežtai prieštarauja galiojančiai sutarčiai“, taip pat įrengta daugiau prekybos vietų, nei buvo deklaruojama. Vien Gedimino prospekte, savivaldybės atstovų duomenimis, buvo numatyta per 500 vietų, tačiau įrengta apie 800. Vis dėlto daliai verslininkų į mugę neatvykus dėl prognozuotų šalčių, Gedimino prospekte buvo net ir tuščių vietų.

„Visus tokius atvejus mes aiškinsimės detaliai, kreipsimės paaiškinimų į organizatorių paaiškinimų, kodėl yra tokia situacija. Manau, savivaldybė pasielgs principingai, nes negalima toleruoti tokių atvejų, ir, tikiuosi, pasielgs principingai“, –sakė G. Karanda.

Savivaldybės atstovai sako, kad jiems kol kas nepavyko susisiekti su mugės organizatoriais.

P. Poderskis taip pat siūlo kreiptis visus už vietą, jų nuomone, permokėjusius prekybininkus į mugės organizatorių dėl pinigų grąžinimo. Prekybininkai raginami apie problemas pranešti elektroniniu paštu [email protected].

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist