Gyvenimas

Šalia Gerosios Vilties žiedo pradėtas sodinti naujas parkas

Vienoje judriausių sostinės vietų, Gerosios Vilties transporto žiede, penktadienį pasodinta daugiau kaip du šimtai ąžuoliukų, berželių, klevų ir liepų, kurie suformavo naują – „Stipriausių Lietuvoje“ parką. Jis sužaliavo bendrovės „Creditinfo Lietuva“ iniciatyva, o prisijungti prie žalesnės Lietuvos kūrimo kredito biuras pakvietė daugiau įmonių. 

„Šiemet „Stipriausių Lietuvoje“ vardui nutarėme suteikti dar daugiau prasmės – už kiekvieną „Stipriausi Lietuvoje“  sertifikatą įsipareigojome pasodinti po medelį ir pakvietėme kitas įmones įsitraukti į šią iniciatyvą, – sako Aurimas Kačinskas, „Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius. – Džiugu, kad patikimiausios bendrovės išsiskiria stipria socialine atsakomybe. Supratimas, žvelgiant į naująjį parką, kad tai mūsų pasodinti medžiai, yra ne mažiau svarbus nei geri finansiniai rezultatai.“ 

Parkai miestuose – ilgalaikė investicija į oro kokybę 

 

Pirmajam „Stipriausių Lietuvoje“ parkui buvo pasirinkta viena iš judriausių sostinės vietų – Gerosios Vilties transporto žiedas, kuriuo kasdien pravažiuoja dešimtys tūkstančių transporto priemonių. Į Geležinio Vilko g., Savanorių ir Laisvės prospektų sankirtos vietą taip pat užsuka pasivaikščioti aplink gyvenantys vilniečiai. Tačiau čia itin trūko žalumos, o rūpinimasis oro kokybe kasmet tampa vis svarbesnis. 

Augant naujai įkurtam parkui ši gyventojų pasivaikščiojimo vieta taps patrauklesnė, joje pasodinti medžiai vasarą suteiks daugiau gaivaus pavėsio, o žvarbiomis rudens ir žiemos dienomis saugos nuo vėjų. Aplinkosaugos specialistų skaičiavimais, kiekvienas suaugęs medis per metus sugeria iki tonos anglies dioksido, todėl judrių transporto vietų apželdinimas medžiais ateityje ženkliai prisidės prie oro kokybės gerinimo ir šiltnamio efekto mažinimo. 

Atsiliepia vis daugiau socialiai atsakingų įmonių

 

Naujojo parko įkūrimui pritarė Vilniaus savivaldybė, kuri organizavo medelių įsigijimą, naujojo parko planavimą ir aprūpinimą būtinomis priemonėmis. 

„Gerosios Vilties žiedas yra ta sostinės vieta, kurią dažniausiai matome tik pro automobilio langą. Kad ši erdvė taptų patrauklesnė ir joje būtų malonu lankytis, jai labai reikia daugiau žalumos. Džiaugiuosi, kad verslo įmonės vis aktyviau prisideda kuriant žalesnį Vilnių ir pakviečia prie šios iniciatyvos prisijungti kitus“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. 

Medelių sodinime dalyvavo daugiau socialiai atsakingų įmonių

 

„Creditinfo“ kvietimu medelių sodinime dalyvavo dar apie 20 įmonių, pelniusių „Stipriausių Lietuvoje“ sertifikatus:  „Roche Lietuva“, „Kelionių panorama“, „Statumas“, Partnerpakas“, „In Fatis“, „Laminato spalvos“, „Švaistė“, „Vilkesta“, „Protingi baldai“, „Presoa“, „”BLSVINEDA“, „Apskaitos valdymas“, „Grandis LT“, „Patikėtinis“, „Kūmas“, „Arbovita ir Ko“, „Aplinus LT“, „Gartruda“, „Megvita“, „UTU“, „Hiltus“, „Elektrolitika“, „Elektros trauka“, „Ieva ir ko“

Pirmoji į kvietimą kartu pasodinti parką atsiliepė biotechnologijų bendrovė „Roche Lietuva“. Įmonės vadovė Rasa Jonušienė pasakoja, kad aktyvų dalyvavimą lėmė darbuotojų įsitraukimas ir gilios socialinės atsakomybės tradicijos. „Tikime, kad naujas parkas, kurį pasodinome kartu, pagyvins judrią sostinės vietą. Mūsų talkininkavimas – tai dar vienas būdas paprastais veiksmais prisidėti prie tvarios aplinkos puoselėjimo“, – sako R. Jonušienė. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
38 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
vardas
vardas
2 mėnesius

tikiuosi prie kasdami medžiams duobes pasidomėjo, kokios ten inžinerinės komunikacijos po žeme praeina – kad avarijos atveju nereikėtų pusę tų medžių išpjauti

tomas
tomas
2 mėnesius

8 – parkas…..

Remigijus
Remigijus
2 mėnesius

Šaunu, bet gal jau pats laikas nustoti sodinti šiaudelius, iš kurių pusė geriausiu atveju išaugs po 15 metų? Speju kad miestas jau galėtų sau leisti normalaus dydžio sodinukus, visgi jau kiek pajudėjome į priekį.

hmmm
hmmm
2 mėnesius
Atsakinėti į  Remigijus

net nepastebėsit tų 15 metų:) skamba gal neįtikėtinai, bet pagalvokit, kada buvo “prieš 15 metų”, praktiškai vakar…

tomas
tomas
2 mėnesius
Atsakinėti į  hmmm

praktiskai viena koja grabe?

Senas vilnietis
Senas vilnietis
2 mėnesius
Atsakinėti į  Remigijus

Šiaudeliai pigiau, nei medžiai, nes svarbus yra piaras, o ne rezultatas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button