MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Ramanauskas Vanagas
Gyvenimas

Restauruotame dokumente – trijų partizanų parašai

Prano Gudyno restauravimo centro specialistai atkūrė dokumentą, ant kurio partizanų Adolfo Ramanausko-Vanago, Liongino Baliukevičiaus-Dzūko ir Jurgio Krikščiūno-Rimvydo parašai, pranešė LRT laida „Panorama“.

Dokumentas į restauratorių rankas pakliuvo blogos būklės, nes buvo laikytas itin prastose sąlygose, sulakstytas į aštuonias dalis, dėl to prarasti dideli dokumento fragmentai, o kai kurios dalys laikėsi tik dėl priklijuotų popieriaus juostelių. Dokumentas dar buvo sulietas.

Restauruotos tik kai kurios dokumento dalys. Partizanų parašai ir atspaudai neliesti, kad liktų autentiški.

Restauratorė Jurgita Blažytė-Denapienė sako pastebėjusi, kad dokumente minima 1948 metų balandžio 10 diena. Taip pat minimas ryšininkas Lubinas.

Dailės muziejaus direktorius Arūnas Gelūnas sako, kad dokumentas itin svarbus istorijai. „Dokumentas sugrįžo į gyvenimą. Jis yra be galo vertingas, kad ten yra ne tik partizanų vado Vanago parašas, kiek man žinoma, vienas geriausiai išlikusių jo parašų (…)“.

Atnaujintas dokumentas turėtų sugrįžti į Merkinės krašto muziejų, kuriam jis buvo pernai perduotas. Restauratoriai įspėja, kad bus reikalinga kruopšti jo apsauga ir eksponuoti nerekomenduoja, nes antspaudai ir rašalas, kuriuo partizanai pasirašė, nuo šviesos blunka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Penktadienį baigsis šildymo sezonas

Evaldas Činga

Trijų Kryžių paminklas nušvito Prancūzijos vėliavos spalvomis

BNS

Šiandien kauks sirenos, bus tikrinama gyventojų perspėjimo sistema

Evaldas Činga

Trys kryžiai nušvis Prancūzijos vėliavos spalvomis

BNS

Baltasis tiltas vieną dieną nusidažys kraujo spalva

Donatas Andrijauskas

Laukia žydinčios Velykos, sakurų parke jau tuoj skleisis žiedai

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika