Vieną šaltą balandžio mėnesio dieną vienas iš tvenkinių šalia Rusijos ambasados Vilniuje nusidažė kraujo spalva. Čia buvo surengtas performansas, kurio metu olimpinė čempionė Rūtos Meilutytės plaukė per kraują simbolizuojantį tvenkinį.

Meninis performansas „Swimming Through“ vykęs šalia Rusijos ambasados skatino imtis aktyvesnių veiksmų gelbstint Ukrainos žmones nuo Rusijos vykdomo genocido.

Viena iš šios akcijos rengėjų Neringa Rekašiūtė šią savaitą socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino žinia, jog su ja susisiekė Arūnas Gelūnas, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius, ir pareiškė norą įsigyti šio performenso vizualinę medžiagą ir jį įtraukti į muziejaus kolekciją.

„Koks įdomus dalykas nutiko… susisiekė su manim Arūnas Gelūnas ir pasakė, kad Lietuvos nacionalinis dailės muziejus nori įsigyti Swimming Through/Išplaukti kūrinį į savo kolekciją.

Visos autorės – Berta Tilmantaitė, Aurelija Striužė ir Rūta Meilutytė nusprendėme visą gautą sumą už savo kūrinį pervesti Ukrainai.

Toks gražus ratas išėjo: darėme, nes norėjome padėti Ukrainai, o dabar vėl galėsime padėti, nes kūrinys toliau gyvena savo gyvenimą“, – rašė Neringa Rekašiūtė.

„Swimming Through“ idėją sugalvojo ir įgyvendino Berta Tilmantaitė, Neringa Rekašiūtė, Rūta Meilutytė ir Aurelija Urbonavičiūtė.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist