MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Mažasis Apuokas
Gyvenimas

Prie Vilniaus zoologijos sodo – netikėtas svečias

Prie „Zoopark” zoologijos sodo, esančio Vilniuje, Ogmios mieste, buvo rastas mažasis apuokas (lot. Asio otus). Praeiviai, kurie rado šį įspūdingą paukštį teigė galvoję, kad jis pabėgo iš sodo, todėl kreipėsi į darbuotojus. Tačiau paaiškėjo, kad tai – gamtoje gyvenantis apuokas.

Zoologijos sode trumpam apgyvendintas paukštis buvo apžiūrėtas specialistų, pamaitintas. Apuokui nebuvo lūžę sparnai, jis nesiskundė apetitu ir mielai ėdė visas jam siūlomas vaišes. Tam, kad netikėtas svečias galėtų toliau gyventi gamtoje, jam būtina sustiprėti, nes šiuo metu jis yra nusilpęs. „Zoopark” darbuotojai mažąjį apuoką atidavė į patikimas ornitologo Dariaus Musteikio rankas. Jis patikino, kad praėjus didiesiems žiemos šalčiams ir apuokui atgavus jėgas, jis bus paleistas atgal į Lietuvos miškus.

Mažieji apuokai dažniausiai įsikuria spygliuočių arba mišriuose, nedideliuose miškuose. Didžiąją apuoko maisto dalį sudaro peliniai graužikai, o kai jų pritrūksta – vabzdžiai. Šie paukščiai puikiai gana gerai prisitaiko prie besikeičiančios gyvenamosios aplinkos, todėl dažnai peri net ir žmonių lankomose vietose.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Tyrimas: gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų

Evaldas Činga

Norvegai filmuoja serialą „Okupuota“– bus laikinų eismo ribojimų

Donatas Andrijauskas

Nematerialiojo paveldo sąraše – verbos, sutartinės ir kitos tradicijos

BNS

Pirmą kartą istorijoje Niagaros kriokliai nušvito trispalvės spalvomis (VIDEO)

Donatas Andrijauskas

Įspūdingas Pavilnio moksleivių statinys: nulipdė 7 metrų besmegenį

LRT.lt

Pasaulis siunčia 101 sveikinimo žodį Lietuvai (VIDEO)

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika