Pirmadienį Rotušėje buvo pagerbtas Vilniaus garbės piliečio vardą gavęs prezidentas Valdas Adamkus. Ceremonijoje, kurios metu ekscelencijai suteiktos regalijos, prezidentas teigė, kad džiaugiasi moderniu Vilniumi, kuris per paskutinius kelis dešimtmečius po Sovietų Sąjungos griūties transformavosi į modernų ir europietišką miestą.

„Galite suprasti mano jausmus, kai matau šiandieninį Vilnių. Jaukų, gyvą, modernų ir europietišką miestą. Pilną vaikų, jaunimo ir senjorų, pilną besišypsančių žmonių. Bei girdžiu gatvėse savo kalbomis kalbančius turistus iš įvairių pasaulio šalių. Tai eilinį kartą įsitikinu, kad Vilniečiai ir sostinės svečiai, tai geranoriška ir atvira bendruomenė“, – pirmadienį sostinės rotušėje pasakojo Valdas Adamkus.

Prezidentas vylėsi, kad Vilnius išliks ir ateityje kaip unikalus Vidurio Europos miestas.

„Linkiu Vilniui likti moderniu ir dinamišku, bet kartu žaliu ir ramiu. Vilnius anksčiau buvo vadinamas „Šiaurės Jeruzale“, kuris buvo laikomas išskirtine, šiek tiek Bohemiška Vidurio Europos tikrove. Ačiū visiems, kurie siekia to sugrįžimo“, –  teigė jis.

Šių metų vasarį sostinės savivaldybė V. Adamkui suteikė Vilniaus miesto garbės piliečio vardą. Siūlymą inicijavo ir prezidentą pasveikino Vilniaus meras R. Šimašius. Tai aukščiausias įvertinimas, kurį miestiečiai gali suteikti asmenims už padarytus reikšmingus darbus.  

Lietuvos prezidentu V. Adamkus buvo išrinktas 1998 ir 2004 m.

V. Adamkus gimė 1926 metų lapkričio 3 dieną Kaune. Karo metais dalyvavo rezistencinėje veikloje. 1944-ųjų liepos mėnesį su tėvais pasitraukė į Vokietiją. Čia besimokydamas Eichšteto lietuvių gimnazijoje sutiko ir savo būsimą žmoną Almą. Vėliau studijavo Miuncheno universiteto Gamtos fakultete. 1949 m. atvyko į JAV ir septintą dešimtmetį aktyviai įsitraukė į politinę veiklą, buvo pakviestas dirbti į naujai kuriamą JAV aplinkos apsaugos federalinės valdžios instituciją – Aplinkos apsaugos agentūrą. Būsimas Lietuvos vadovas aktyviai dalyvavo lietuvių išeivijos visuomeninėje ir politinėje veikloje.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.