Liepos 28-tą d. Vilniaus ir Liublino „pOrtalai“ sujungė ekologijos aktyvistus bei entuziastus. Paskatinti Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) narių žmonės abipus „pOrtalo“ siuntė vieni kitiems ne tik oro bučinius ar apkabinimus, tačiau apsikeitė ir pilietiškomis žinutėmis. Lietuvos sostinėje įrengtą sveikinimą „Linkėjimai Vilniaus“ („Greetings From Vilnius“) „papuošė“ plastiko atliekos. 

Renginio organizatorių LJMS teigimu, liepos 3 d. visoje Europos Sąjungoje įsigaliojusios Vienkartinio plastiko mažinimo direktyvos nuostatos šiuo metu dar nėra perkeltos į Lietuvos teisinę bazę. Visgi ėmus taikyti naujas nuostatas, reikėtų ieškoti ir platesnių kompleksinių sprendimų, puoselėjant švarios ateities idėją, kadangi direktyvos ribojimai nėra pakankami.  

„Direktyva uždraustas tam tikrų specifinių plastikinių gaminių naudojimas, tačiau manome, kad Lietuva turėtų siekti ambicingesnių tikslų. Matome puikų Portugalijos pavyzdį – šioje šalyje uždrausta naudoti vienkartinį plastiką, pakuojant vaisius, daržoves ir duoną“, – sako ekologijai skirto renginio organizatorė Rasa Tumaševičiūtė. 

R. Tumaševičiūtė vadovauja 2020-ais m. LJMS įkurtai Klimato kaitos švelninimo ir prisitaikymo prie klimato kaitos darbo grupei, o Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga jau ne vienerius metus rengia aplinkosaugos edukacijos projektus. Vienybę ir pilietinę atsakomybę skatinantis „pOrtalo“ projektas tapo puikia stotele jaunųjų mokslininkų ekologijos iniciatyvai. 

„Dažniausiai pasitaikančios plastikinės pakuotės, kurias šiandien matote prie „pOrtalo“ Vilniuje, – tai mūsų sąjungos narių išrūšiuotos atliekos, nugulusiosios instaliacijoje. Imamės panašių iniciatyvų, kad visos suinteresuotos pusės turėtų erdvę diskutuoti dėl tam tikrų gaminių naudojimo ir jų būtinumo. Iki šiol tokios diskusijos Lietuvoje, deja, nevyko, tačiau siekiame jas paskatinti šalies mastu. Rudenį planuojame specialius renginius Vilniuje, kuriuose lauksime kiekvieno, norinčio daugiau sužinoti apie aplinkosaugą ar pasidalinti savo idėjomis“, – sako LJMS darbo grupės vadovė.  

Liubline renginį organizavusių „Foundation Growing Up Zone“ atstovų teigimu, ekologijai skirtos dirbtuvės – būdas atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitos krizę ir nauju kampu pažvelgti į kasdienį plastiko sunaudojimą. Jo, kaip įsitikino renginio dalyviai, keli žmonės per dieną suvartoja tiek, kad galima lengvai pagaminti milžiniškus miestų užrašus vien iš atliekų. 

LJMS kartu su Vilniaus miesto savivaldybe šį rudenį visus norinčius kvies tapti Jaunaisiais klimato pakto ambasadoriais, dalyvauti Klimato pakto renginiuose ir diskutuoti dėl tinkamiausių sprendimų ir veiksmų, siekiant švaresnės ateities kiekvienam iš mūsų. Daugiau informacijos: LJMS socialiniuose tinkluose.

„pOrtalas“ –  ne pelno siekiantis tarptautinis projektas, tiltas į atviresnį bei vieningesnį pasaulį ir ateities miesto simbolis. „pOrtalo“ tikslas – išplėsti vienybės suvokimą ir geografines empatijos ribas, skatinti pilietiškumą ir kiekvieno atsakomybę prieš visų mūsų namus – Žemės planetą. Tarptautinio dėmesio sulaukusio projekto idėjos autorius Benediktas Gylys, Benedikto Gylio paramos fondo (BGF) prezidentas. Projekto techninio proceso komanda – VILNIUS TECH „Linkmenų fabrikas“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.