MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Gyvenimas

Pasaulis siunčia 101 sveikinimo žodį Lietuvai (VIDEO)

Vasario 16-osios proga dvidešimt penki žmonės iš įvairių pasaulio kraštų susijungė ir parengė staigmeną Lietuvai – sukūrė nuotaikingą videosveikinimą, sudarytą iš 101 žodžio arba tiek, kiek sueina metų atkurtai Lietuvos valstybei. Šį sveikinimą jie skiria visiems lietuviams ir kviečia įvertinti jų pastangas prabilti lietuviškai.

Vaikinai ir merginos iš tokių tolimų šalių kaip Brazilijos, Indonezijos, Meksikos, Laoso, Alžyro, taip pat Kroatijos, Rumunijos, Suomijos, Graikijos, Ukrainos, Rusijos ir Turkijos – pirmą kartą prakalbo lietuvių kalba tam, kad pasveikintų Lietuvą su 101-uoju gimtadieniu.

Vaizdo įraše jie palinkėjo ne tik laisvės, ilgų metų, bet ir labai konkrečių dalykų – nuo cepelinų, grybų iki didžiausių pergalių, greičiausio interneto ar net nacionalinio stadiono. Sveikintojus drauge suvedė ir su Lietuva supažindino jų darbas debesų technologijų bendrovėje „Hostinger“, kurios veiklos geografija nusidriekė per visą pasaulį, nors įkurta ji būtent mūsų šalyje.

Pasak vieno iš nusifilmavusių brazilų Gabriel Zampieri, ši šilta iniciatyva sulaukė didelio dėmesio skirtingose įmonės atstovybėse, net susidarė savanorių eilė. Daugelis dalyvių stengėsi išeiti iš savo biurų ir dar parodyti dalelę savo šalies.

„Išmokti šiek tiek lietuviškų žodžių ir sudalyvauti Lietuvos gimtadienyje mums visiems buvo malonus iššūkis. Prisipažinsiu, lietuvių kalba tikrai sudėtinga, bet žinau, kad ir labai sena, kaip koks gyvas dinozauras“, – sakė brazilas.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Lenkijos televizija kuria atstovybę Lietuvoje, rengs programą lenkakalbiams „TVP Wilno“

BNS

Sekmadienį grįšime prie vasaros laiko

Donatas Andrijauskas

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų

ELTA

„Maisto bankui“ paaukota maisto už 479 tūkst. eurų

Donatas Andrijauskas

Vilnius skaičiuoja 632 savivaldos metus

Evaldas Činga

Tailandas Lietuvos piliečiams įvedė bevizį režimą

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika