MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Gyvenimas

Orų permainos iškėlė varveklių problemą: kas atsakingi ir kur kreiptis patyrus žalą?

Varvekliai daro vis daugiau žalos ir kelia pavojų praeiviams. Po to kai savaitgalį Vilniuje krentantis ledo luitas sužalojo moterį, pradėta tikrinti pastatų būklė. Iš viso savaitgalį gauta daugiau nei 12 pranešimų apie varveklius. Nukentėjusieji dėl žalos atlyginimo gali kreiptis į teismą arba tikėtis papildomos išmokos iš savo draudikų.

Tai lyja, tai sninga. Prasidėjęs atodrėkis kelia pavojų gyventojams ir papildomų atsakomybių pastatų savininkams. Taip apjuostas pastatas perspėja praeivius dėl galimų sniego sankaupų ar ledo.

Raginimą pasirūpinti saugumu ir nudaužyti varveklius Vilniaus savivaldybė išplatino po to, kai penktadienį miesto centre moterį sužalojo užkritęs ledo luitas.

„Policija dar nepriėmė sprendimo, ar bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes yra atsižvelgiama į patirtus sužalojimus, jeigu policija nepradės ikiteisminio tyrimo, tada savivaldybės administracija savo nuožiūra pradės administracinę bylą“, – LRT sake Tauras Varenbergas, Vilniaus savivaldybės Statinių poskyrio vedėjas.

Užtikrinti pastatų saugumą privalo namų savininkai, juos administruojančios bendrovės, daugiabučių bendrijų pirmininkai. Jeigu jie nesutinka atlyginti žalos, nukentėjusieji gali kreiptis į teismą. 

„Tokios kompensavimo sistemos kaip ir nėra, iš ties dėl to įvykio, kur atsitiko šeštadienį, tai yra penktadienio vakarą, tai sukrėtė labai smarkiai mūsų Senamiesčio ūkio kolektyvą ir mes jau kreipėmės, susisiekėme su nukentėjusios sūnumi, pasiūlėme visokeriopą pagalbą jiems“, – sake K. Vanagas, „Senamiesčio ūkio“ vadovas.

Pasak draudikų asociacijos, papildomas išmokas tiek sveikatos sutrikdymo, tiek, pavyzdžiui, automobilio sugadinimo atveju, gali tikėtis apsidraudusieji nuo  nelaimingų atsitikimų. Tokios išmokos gali siekti nuo kelių šimtų, iki kelių tūkstančių eurų.

„Jeigu žmogus yra apsidraudęs nelaimingų atsitikimų draudimu, tada jam draudimo kompanija išmokės išmoką, kita vertus verveklis gali pridaryti žalos ne tiktai žmogui, bet ir automobiliui ir mes irgi fiksuojame atvejus, kada vairuotojai kreipiasi, kai varvekliai sugadina automobilius, jiems irgi yra išmokama išmoka“, – sakė Andrius Romanovskis, Draudikų asociacijos direktorius.

Jei pastatų saugumas nėra užtikrinamas, gali grėsti bauda iki pusantro tūkstančio eurų.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Įspūdingas Pavilnio moksleivių statinys: nulipdė 7 metrų besmegenį

LRT.lt

Pasaulis siunčia 101 sveikinimo žodį Lietuvai (VIDEO)

Evaldas Činga

Valentino dienos staigmenos: 7 idėjos romantiškai dienai

Evaldas Činga

55-erių metų ir vyresni vilniečiai kviečiami dalyvauti projekte

Evaldas Činga

Sostinė skiria daugiau dėmesio senjorams: kuria unikalią erdvę Žirmūnuose

Evaldas Činga

Dėl gripo pamokos nevyksta 23-ose mokyklose

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika