MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Svetlana Aleksijevič
Gyvenimas

Nobelio premijos laureatė Vilniuje žiūrės spektaklį apie save

Sausio pradžioje Vilniuje lankysis Nobelio literatūros premijos laureatė rašytoja Svetlana Aleksijevič.

Ji Jaunimo teatre Vilniuje žiūrės naujausią Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Cinkas“, sukurtą pagal rašytojos knygas „Cinko berniukai“ ir „Černobylio malda“, pranešė teatras.

„Spektaklio centre – pati Svetlana Aleksijevič (aktorė Aldona Bendoriūtė). Jos asmenybė ir kelionė per savo laiką. Išgalvota ir tikra tuo pat metu. Nuo vaikystės svajonės iki profesinių aukštumų. Tai – vienišo kūrėjo kelionė, turint vienintelį tikslą – išminuoti žmogų kaip minų lauką. Ir paliudyti ne istorinių faktų, bet jausmų tiesas“, – rašoma teatro pranešime.

Po spektaklio sausio 3-iąją žiūrovai turės galimybę pakalbėti su S.Aleksijevič apie spektaklį ir jos pačios kūrybą.

1948 metais gimusi Ukrainoje S. Aleksijevič gyvena Baltarusijoje.

Keliaudama po buvusios Sovietų Sąjungos teritoriją, rašytoja rinko paprastų žmonių pasakojimus ir liudijimus apie skaudžiausius įvykius, nutikusius Sovietų Sąjungos gyvavimo laikotarpiu. Iš tokių pasakojimų gimė ir garsusis autorės ciklas „Utopijos balsai“. Jį sudaro nuo 1985-ųjų iki 2013-ųjų parašytos knygos: „Karo veidas nemoteriškas“, „Paskutinieji liudytojai“, „Cinko berniukai“, „Černobylio malda“ ir „Laikas iš antrų rankų“. 2015 metais už šį ciklą rašytoja apdovanota Nobelio literatūros premija.

Pastaraisiais metais rašytoja daug keliauja pristatydama savo kūrybą pasaulyje. Be kita ko, ji atvirai išsako savo poziciją apie šiandieninės Rusijos politinę ir visuomeninę padėtį, žmogaus teisių suvaržymus, kalba kitais aštriais istorijos ir dabarties klausimais.

S. Aleksijevič Lietuvoje lankėsi pernai pavasarį. Ji tuomet Juozo Miltinio dramos teatre Panevėžyje žiūrėjo pagal jos knygą sukurtą spektaklį „Černobylio malda“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Įspūdingas Pavilnio moksleivių statinys: nulipdė 7 metrų besmegenį

LRT.lt

Pasaulis siunčia 101 sveikinimo žodį Lietuvai (VIDEO)

Evaldas Činga

Valentino dienos staigmenos: 7 idėjos romantiškai dienai

Evaldas Činga

55-erių metų ir vyresni vilniečiai kviečiami dalyvauti projekte

Evaldas Činga

Sostinė skiria daugiau dėmesio senjorams: kuria unikalią erdvę Žirmūnuose

Evaldas Činga

Orų permainos iškėlė varveklių problemą: kas atsakingi ir kur kreiptis patyrus žalą?

LRT.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika