MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nuotr.: Martyno Mažvydo biblioteka
Gyvenimas

Nacionalinis publikuotų dokumentų archyvinis fondas pasipildė leidiniais Brailio raštu

Vasario pabaigoje į Nacionalinę biblioteką baigti perduoti leidiniai Brailio raštu ir dokumentai, specialiai pritaikyti skaitymo sutrikimų turinčių asmenų poreikiams. Iki šiol šie leidiniai buvo saugomi Lietuvos aklųjų bibliotekoje.

Dokumentai Brailio raštu Lietuvoje pradėti leisti 1959 metais. Iš Lietuvos aklųjų bibliotekos Nacionalinė biblioteka priėmė daugiau kaip 11,5 tūkst. fizinių vienetų knygų (3699 pavadinimų) ir 51 komplektą periodinių leidinių „Gyvoji gamta“ ir „Mūsų žodis“. Dokumentai Brailio raštu užima daugiau kaip pusę kilometro lentynų metrų ir sudaro nedidelę, bet svarbią 0,5 procento visų Nacionaliniame publikuotų dokumentų archyve saugomų dokumentų dalį. (Nacionaliniame publikuotų dokumentų archyvo fonde iš viso yra beveik 2,5 mln. dokumentų). Perduotą rinkinį sudaro grožinės literatūros leidiniai, vadovėliai, kalendoriai, natos, žurnalai.

Nuotr.: Martyno Mažvydo biblioteka

Nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos teisės aktai, reglamentuojantys Privalomųjų egzempliorių perdavimo bibliotekoms tvarką, Nacionalinio publikuotų dokumentų archyvinio fondo  saugojimą ir valdymą. Nuo praėjusių metų Lietuvoje publikuotų dokumentų privalomieji egzemplioriai yra kaupiami ir saugomi Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Archyvinio fondo dokumentų turinio konsolidavimas vienoje vietoje sudaro sąlygas efektyvesniam spausdintos ir elektroninės formos dokumentų valdymui ir ilgalaikiam išsaugojimui.

Skaitytojai dokumentais Brailio raštu gali naudotis Nacionalinės bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skaitykloje nustatyta tvarka.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilnius skaičiuoja 632 savivaldos metus

Evaldas Činga

Tailandas Lietuvos piliečiams įvedė bevizį režimą

BNS

Startuoja „Maisto banko” akcija

Evaldas Činga

Savivaldybė atlieka testus dėl medikų imuniteto tymams

BNS

Prasidėjo varlių migracija. Nuo šiandien draudžiamas eismas vingio parke

Evaldas Činga

Suomija antrus metus iš eilės pripažinta laimingiausia šalimi, Lietuva – 42-oji

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika